Z čašníka až na úspešného fotografa. Róbert tvrdí, že mu v životnej kariére pomohla neodbytnosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z obyčajného chlapca zo stredného Slovenska, ktorý pred dvomi desaťročiami odišiel do sveta, sa stal jeden z najúspešnejších filmových fotografov Veľkej Británie. Do jeho portfólia sa zaradili snímky najúspešnejších kinohitov, seriálov a hereckých hviezd.

Róbert už počas strednej školy uvažoval nad odchodom do zahraničia. Netrvalo dlho a napokon vycestoval do Anglicka opatrovať deti. Neskôr sa zamestnal ako čašník, kde spoznal Robbieho, ktorý sa venoval fotografovaniu.

Prečítajte si tiež:

Nepremeškal žiadnu príležitosť

„Ukázal mi svoje fotky a mňa to veľmi zaujalo,“ tvrdí. Róbert sa dozvedel, že v Oxforde hľadajú do fotoslužby zamestnancov. Hneď na druhý deň išiel na pohovor, ktorý dopadol úspešne.

Róbert sa rozhodol popri práci vyštudovať fotografiu. Na univerzite spoznal študentov filmu a ponúkol sa im, že bude pre nich fotografovať. „Vtedy som začal pracovať na filmových projektoch a zistil som, čo chcem robiť,“ vysvetľuje.

Prelom v jeho kariére nastal, keď sa podieľal na fotografovaní známeho seriálu Peaky Blinders. Počas práce mal možnosť sa stretnúť s významnými hercami, ako napríklad s Cillianom Murphym či Ryanom Reynoldsom.

Prečítajte si tiež:

Skupina Hex mu ponúkla spoluprácu

Fotograf nezabudol ani na Slovensko a do svojho kalendára si nedávno zaradil aj fotenie skupiny Hex. Člen skupiny Tomáš Dohňanský je veľkým fanúšikom seriálu Peaky Blinders. Keď zahliadol v titulkoch slovenské meno, začal na internete hľadať, o koho ide. Róberta oslovil a dohodli sa na spoločnom fotografovaní, z ktorého vzniklo až 3-tisíc snímok.

„Najviac ma zaujalo, že počas fotografovania, ktoré trvalo až 11 hodín, mal stále dobrú náladu a energiu,“ komentuje Tomáš.

Róbert na záver prezradil, čim sa v živote riadi: „Chopil som sa každej príležitosti. Ak je človek neodbytný, niekam sa určite dostane.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti