Jeho snom je štartovať na olympiáde. Pozrite sa, ako trénuje vrcholový športovec

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Skialpinizmus sa stal pre Jakuba Šiarnika životným štýlom. Na lyžiach má možnosť slobodne a bez limitov spoznávať čaro a majestátnosť hôr. Priznáva, že ho pri ich zdolávaní občasne prepadne strach a nad adrenalínom zvíťazí rešpekt a pud sebazáchovy – napriek tomu mu nechýba bojovnosť a odvaha.

Jakub začal so skialpinizmom už ako tínedžer. Absolvoval zopár pretekov, ktoré dopadli úspešne a rozhodol sa svojej vášni venovať naplno. V roku 2014 sa zúčastnil juniorského svetového pohára a nedávno sa na majstrovstvách sveta v skialpinizme zaradil medzi špičku top desiatich pretekárov.

Prečítajte si tiež:

Neustále trénuje

Komu sa nelení, tomu sa zelení. V Jakubovom prípade to platí dvojnásobne. Športu obetuje každý jeden deň a trénuje aj mimo zimnej sezóny. Cez leto bicykluje, využíva kolieskové bežky a beháva. „Skiapl je pre mňa kombinácia všetkých športov, ktoré robím v priebehu roka,“ tvrdí.

Jakub napočítal, že počas minulého roka prešiel až 365-tisíc výškových metrov. Okrem náročných tréningov musí ako vrcholový športovec dbať aj na stravu. „Nemám nijakú špeciálnu diétu, no musím manipulovať v priebehu týždňa so sacharidmi. Ich celkový príjem závisí od typu tréningu,“ dodáva.

Prečítajte si tiež:

Ide si za svojím snom

Jakub sa momentálne necíti v najlepšej forme. Tvrdí však, že sa snaží trénovať ešte viac, aby bol pripravený splniť si svoj sen – zúčastniť sa olympiády v roku 2026.

„Skialp pre mňa znamená slobodu a sebarealizáciu,“ dodáva Jakub na záver.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti