Prekvapujúce tvrdenie dvoch renomovaných lekárov: Príčinou smrti Daniela Heribana možno nebol infarkt, ale iná diagnóza

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Celé Slovensko v stredu (24.05.)  šokovala náhla smrť herca a hudobníka Dana Heribana. Ako býva zvykom, úmrtie prinieslo na sociálnych sieťach množstvo špekulatívnych teórií o príčinách tragédie.

Na tie zareagoval príspevkom slovenský lekár, internista a primár Milan Kulkovský. „Je mi ľúto, že sa okamžite začali šíriť zaručené informácie o tom, že príčinou smrti je vakcína. Občas mám pocit, že veľká časť populácie nadobudla pocit, že pred pandémiou nedochádzalo k náhlym úmrtiam mladých ľudí,“ napísal lekár na sociálnej sieti.

Ako uvádza, aj napriek rýchlej diagnostike sú mnohé ochorenia stále smrteľné.

Prečítajte si tiež:

„Podľa dostupných informácií je na základe mojich skúseností pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa, žiaľ, prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa ‚zaručené‘ informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu,“ dodáva Kulkovský. 

Prečítajte si tiež:

Ako uviedol Michal Hulman, primár NÚSCH v Bratislave, pre čas.sk, bolesť chrbta môže byť príznakom viacerých ochorení, ktoré môžu mať neurologický charakter. „Spôsobiť ich môže pohybové ústrojenstvo a jedným z nich môže byť infarkt, ale v prípade pána Heribana si nemyslím, že išlo o infarkt," dodáva Hulman. 

Zhoduje sa s kolegom Kulkovským, že mohlo ísť o disekciu aorty. Ide o rozpad steny hrudnej aorty, ktorá môže viesť k náhlemu úmrtiu z dôvodu vykrvácania, útlaku srdca krvou v osrdcovníku a tak ďalej. Podľa mňa išlo najpravdepodobnejšie o túto diagnózu," skonštatoval primár s tým, že táto diagnóza sa neprejavuje mesiace, je to náhle vzniknutá bolesť na hrudníka, v chrbte.

„Prirodzený vývoj je taký, že s akútnou disekciou hrudníkovej aorty do 48 hodín zomiera 98 % pacientov," povedal Michal Hulman.

Nečakane a náhle zomrel vo veku 43 rokov herec a hudobník Dano Heriban: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.