Počas rizikových zápasov sa tam zákazníci nedostanú. Pohostinstvo v Trnave dopláca na bezpečnostné opatrenia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mnohí by polohu gastroprevádzky v blízkosti trnavského futbalového štadióna označili ako podnikateľskú výhodu. Zo začiatku si to myslela aj jej majiteľka. Dnes je ale všetko inak. V čase rizikových zápasov má podnik prázdny a nikto zo zákazníkov sa doň nedostane. Cestu totiž polícia, z dôvodu bezpečnosti, pravidelne zatarasí. A tak prevádzka, namiesto toho, aby z návštevnosti zápasov ťažila, naopak trpí.

Bývalá slovenská reprezentantka v basketbale Regina Palušná podniká v Trnave dva roky. Prevádzku má v blízkosti futbalového štadióna.

Mohlo by sa zdať, že oproti ostatným podnikom má výhodnú polohu - paradoxne, jej podnik je však počas takzvaných rizikových zápasov zablokovaný. Prevádzky, ktoré sú od štadióna ďalej, sú tak v podnikateľskej výhode. 

Pred zápasom, počas neho aj po ňom sa k nej zákazníci nedostanú, bráni im v tom polícia. Prevádzka má dva vchody: jeden z hlavnej Kolárovej ulice, druhý z Ružového parku. Podľa pani Palušnej polícia počas kritických zápasov zablokuje oba vchody.

Prečítajte si tiež:

​Argumentujú tým, že prevádzka má rizikovú polohu v blízkosti štadióna a hrozí, že sa tam udeje nejaký problém. Ružový park je podľa polície ideálnym miestom, kde by mohlo dôjsť k potýčkam medzi znepriatelenými tábormi fanúšikov klubov.

V rozpore sú teda dva záujmy: právo na podnikanie a ochrana verejného poriadku a zdravia. Polícia pripúšťa, že kompromisným riešením by mohlo byť odblokovať Kolárovu ulicu tak, aby sa ľudia do prevádzky dostali, to si však podľa náčelníka mestskej polície Ivana Ranušu vyžaduje zmenu v bezpečnostných opatreniach, čo však nie je v jeho kompetencii.

Finančná kompenzácia je v podobných prípadoch behom na dlhú trať a navyše s nejasným výsledkom. Na bezpečnostné opatrenia sa podľa zákona nevzťahuje.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.