V chatovej oblasti pri Košiciach zrejme zabíjal metanol. Našli tu muža (†66) a ženu (†43) bez známok života

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V chatovej lokalite Moňov potok v Košiciach zrejme zabíjal metanol. Policajti našli telo 66-ročného muža bez známok života. V susednej chatke zase mŕtvu 43-ročnú ženu. Polícia zasahovala na mieste aj tretí raz. Záchranári previezli otráveného muža (44) do košickej nemocnice.

Ani ľudia v osade ťahajúcej sa pri ceste niekoľko kilometrov dnes nevedeli, čo sa stalo. Podľa našich informácií mali obete spolu popíjať nekvalitný alkohol. Otrávili sa zrejme metanolom. 

„V piatok v noci sme v UNLP Košice prijali na hospitalizáciu pacienta s podozrením na požitie metanolu. Momentálne je pacient stabilizovaný a je mu poskytovaná intenzívna liečba," uviedla hovorkyňa košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Monika Krišková.

Prečítajte si tiež:

Polícia prijala oznámenie v piatok krátko po polnoci.

„V jednej z chát bolo nájdené telo 43-ročnej ženy bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne nevylúčil cudzie zavinenie. Ešte vo štvrtok (25. 5.) bolo bez známok života nájdené v susednej chatke aj telo 66-ročného muža. Obhliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie vylúčil,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia počas obhliadky miesta činu zaistila neznámu tekutinu a zaslala ju expertízu.

„O akú tekutinu išlo a či bola príčinou smrti muža a ženy, bude známe po jej analýze a výsledkoch pitvy,“ doplnila Ivanová.

V súvislosti s nebohými začali policajti v oboch prípadoch trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.