Podarilo sa: Viac ako 2-tisíc Zvolenčanov vytvorilo najdlhšiu živú reťaz okolo hradieb na Slovensku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spojili sa, aby symbolicky vyjadrili svojmu mestu podporu. Dnes sa Zvolenčania pokúsili prekonať národný rekord – vytvorili najdlhšiu živú reťaz z ľudí, ktorá obopla historické mestské hradby. „Je to symbol toho, že vieme ochrániť svoje mesto a keď sa zjednotíme, všetko zvládneme,“ vysvetľuje primátor Zvolena Vladimír Maňka.

„Podujatie, ktoré je súčasťou osláv 780. výročia obnovenia mestských privilégií, má spojiť veľkých aj malých Zvolenčanov a priblížiť im históriu mestských hradieb," uviedla hovorkyňa Mestského úradu vo Zvolene Ľubomíra Honíšková.

Prečítajte si tiež:

Mesto Zvolen prekonalo slovenský rekord z roku 2003, keď 1907 ľudí oboplo hradby Spišského hradu. Dnes prišlo až 2442 ľudí, ktorí dokázali vytvoriť takmer 3-kilometrovú živú reťaz. Rekord bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov.

Vzácny suvenír

Pri príležitosti výročia pripravil magistrát pre obyvateľov a návštevníkov mesta zberateľskú 0-eurovú bankovku. Predávali sa ráno na rušnom zvolenskom námestí. Ich dominantou je Zvolenský zámok, ktorého autorom je Michal Ďurica. Majú fialovú farbu a veľkosť ako 20-eurové bankovky.

Eurobankovka s nulovou nominálnou hodnotou vzniká pri významných príležitostiach alebo ako spomienkový predmet z rôznych miest po celej Európe.

Od rána sa na námestí zbiehajú Zvolenčania, ktorí si prišli zakúpiť bankovky a osláviť 780. výročie. Viac sa dozviete v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.