Domáce

Prečítajte si, prečo sa stále nestavia tunel popod Strečno

Hrad Strečno
Zdroj: SITA

Ide o veľmi dôležitý úsek na plánovanej štvorprúdovke do Košíc.

Pred necelým mesiacom konečne vybrali staviteľa obchvatu Ružomberka (15-kilometrový úsek Hubová - Ivachnová postaví združenie na čele s Váhostavom za približne 273 miliónov eur vrátane DPH).

Rysuje sa už aj možný víťaz súťaže o južný obchvat Žiliny (vyše 11-kilometrový úsek z Hričovského Podhradia po Lietavskú Lúčku, chce najlacnejšie - za 427 miliónov eur - postaviť združenie firiem Doprastav, Váhostav-SK, Strabag a Metrostav),

No na veľmi dôležitom bode - tuneli popod Strečno (Višňové) - sa stále nepracuje.

Národná diaľničná spoločnosť totiž zatiaľ staviteľa nevybrala a v týchto dňoch opäť vyradila zo súťaže najnižšiu cenovú ponuku (približne 338 miliónov eur) firiem Skanska SK a Strabag.

"Môžem potvrdiť, že sme dostali rozhodnutie o opätovnom vylúčení," zhrnula generálna riaditeľka spoločnosti Skanska SK Magdaléna Dobišová.

K zákazke je tak bližšie združenie na čele s Doprastavom, ktoré súťažilo s ponukou 383 miliónov eur.

Na strane druhej, Skanka a Strabag v minulosti už uspeli so sťažnosťou na vylúčenie z tendra a Úrad pre verejné obstarávanie nariadil diaľničnej spoločnosti, aby ich do súťaže vrátila.

Verejné obstarávanie výstavby diaľnice s tunelom Višňové sa začalo ešte koncom roka 2011. Práce sú plánované na päť a pol roka.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu

BRATISLAVA/SITA, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.