Vzbura voči celoštátnemu testovaniu: Učitelia vyzývajú rodičov, aby ho deti bojkotovali

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Ministerstvo školstva upozorňuje riaditeľov, že takáto neprítomnosť žiakov neobstojí a problémy môžu mať práve deti.

To tu ešte nebolo. Spoločenstvo učiteľov a priateľov slovenčiny vyzýva rodičov piatakov, aby bojkotovali celoštátne testovanie. Odkazuje im, aby budúcu stredu nechali svoje deti doma. Písomky zo slovenčiny a matematiky vraj zbytočne stresujú žiakov a o kvalite škôl nič nehovoria.

Ministerstvo školstva upozorňuje riaditeľov, že takáto neprítomnosť žiakov neobstojí a problémy môžu mať práve deti.

V stredu 22.novembra nechajte svoje deti doma. Táto výzva sa šíri internetom. Mnohí učitelia nesúhlasia s testovaním piatakov. Podľa nich stresuje žiakov, zaťažuje pedagógov a o školách vytvára nepravdivý obraz.

Ministerstvo školstva našlo peniaze na celoštátne písomky na poslednú chvíľu, učitelia s testovaním nerátali. Kritizujú, že štát skúša učivo prvého stupňa až v piatom ročníku a že je iba jeden termín testovania.

Riaditelia a učitelia nemôžu testovanie odignorovať. Protest tak posúvajú na rodičov. Riaditeľ školy zo Spoločenstva učiteľov hovorí, že niektorí rodičia plánujú nechať deti doma. Zákon im dovoľuje ospravedlniť dieťa na tri dni v školskom roku. Otázne je, či je správne, že pedagógovia nabádajú k vynechaniu písomiek.

Téme sa venovala Andrea Šprochová


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti