Domáce

Maďarič sa vzdá funkcie

Podpredsedovia strany Smer-SD Marek Maďarič, Dušan Čaplovič, Robert Kaliňák, kandidát na prezidenta SR Robert Fico a podpredsedo
Podpredsedovia strany Smer-SD Marek Maďarič, Dušan Čaplovič, Robert Kaliňák, kandidát na prezidenta SR Robert Fico a podpredsedovia strany Smer-SD Pavol Paška a Peter Kažimír na TB k ukončeniu volebnej kampane Roberta Fica pred 2. kolom prezid Zdroj: SITA

Už nebude podpredseda Smeru.

Minister kultúry Marek Maďarič sa vzdá funkcie podpredsedu strany Smer-SD, šéfovať rezortu kultúry bude aj naďalej. Novinárom to oznámil dnes pred rokovaním vlády.

"Môžem vám povedať len za seba, že som včera (v utorok, pozn red.) na vedení strany oznámil svoje rozhodnutie kolegom, že na najbližšom predsedníctve sa vzdám funkcie podpredsedu strany. Je to rozhodnutie, ktoré je v súlade s mojou predstavou politickej kultúry," uviedol. O čom v utorok rokovalo užšie vedenie Smeru, Maďarič komentovať nechcel.

"Čudujem sa, že unikla informácia z vedenia," dodal. Maďarič bol šéfom volebnej kampane Roberta Fica, ktorý neuspel v prezidentských voľbách v súboji s Andrejom Kiskom.

Minister životného prostredia Peter Žiga povedal, že utorkové stretnutie vedenia Smeru nebolo ničím výnimočné. Riešili vraj bežné veci, napríklad to, ako sa majú, čo sa za uplynulé dva roky stalo a čo bude nasledovať.

"Hovorili sme aj o voľbách," doplnil. Rokovanie podľa Žigu žiadny záver neprinieslo.

"Záver prinesie stranícky snem niekedy v máji," konštatoval. Nálada na stretnutí bola podľa Žigu normálne pracovná. "Neviem, že by bola nejaká zlá alebo mimoriadne dobrá," ukončil. 

Zdroj: SITA

Stranu Smer-SD zrejme čaká mimoriadny snem, mal by sa konať začiatkom mája. Na ňom by sa mali zhodnotiť prezidentské voľby i stanoviť priority pre druhú polovicu volebného obdobia.

Zatiaľ sa však stranícke orgány na jeho konaní nedohodli. V utorok sa po prvýkrát od prezidentských volieb zišlo užšie vedenie Smeru-SD, kde najvyšší predstavitelia strany preberali vývoj po prezidentských voľbách a predkladali návrhy pre najbližšie obdobie. Predstavitelia Smeru-SD rokovali päť hodín. Na stretnutí nebol minister vnútra a podpredseda strany Robert Kaliňák. Podľa informácií z tlačového oddelenia ministerstva vnútra mal pracovné stretnutia.

Užšie vedenie strany tvorí predseda Robert Fico, šesť podpredsedov, generálny manažér Ján Richter a šéf poradcov premiéra Vladimír Faič. Účastníkom stretnutí vedenia býva aj šéf tlačového odboru úradu vlády Erik Tomáš. V rozhovore pre agentúru SITA potvrdil, že užšie vedenie sa stretlo na pravidelnom rokovaní. „Zatiaľ nemáme informáciu, ktorú by sme poskytli verejnosti," povedal Tomáš.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.