Kiska až večer odcestoval do Mexika

Vládny špciál - ilustračná snímka.
Vládny špeciál Airbus A319-115CJ. Zdroj: TASR

Zdržanie spôsobili problémy vládneho špeciálu.

Prezident Andrej Kiska mal v pondelok (20. 11.) ráno odcestovať na prvú pracovnú návštevu Mexika, odlet sa však odkladá pre únik kvapaliny z hydrauliky podvozku lietadla.

Letka Ministerstva vnútra SR informovala jeho kanceláriu, že je schopná zabezpečiť odlet prezidenta Andreja Kisku do Mexika predbežne až v podvečerných hodinách. Informoval o tom prezidentov poradca pre komunikáciu Roman Krpelan.

"Prílet prezidenta do Mexika tak bude v utorok (21.11.) nadránom miestneho času a v takom prípade to pracovný program neohrozí," uviedol Krpelan.

Počas predletovej prehliadky objavili pracovníci leteckého útvaru v pondelok ráno únik kvapaliny z hydrauliky podvozku, ktorý vznikol pravdepodobne zmenou teplôt. Potvrdil to hovorca rezortu vnútra Ivan Netík.

Hlava štátu nakoniec to tejto juhoamerickej krajiny odcestovala večer. Kiska bude v rámci programu rokovať s mexickým partnerom a ďalšími vysokými predstaviteľmi krajiny. Obsahom rozhovorov bude okrem iného ďalší rozvoj bilaterálnej spolupráce, osobitne v hospodárskej oblasti, v inováciách, vede či výskume.


Zdroj: Facebook/Roman Krpelan

Prezidenti podpíšu spoločnú deklaráciu o prehĺbení spolupráce oboch krajín. Na podpis je pripravených aj niekoľko zmluvných dokumentov v hospodárskej a kultúrno-školskej oblasti.

Počas návštevy vystúpi na pôde Senátu mexického parlamentu, na slovensko-mexickom ekonomickom fóre a odovzdajú mu symbolický kľúč od hlavného mesta Mexika. 

Súčasťou jeho programu bude i návšteva štátu Nuevo León, kde sa stretne so zástupcami najväčšieho mexického investora na Slovensku a navštívi Technologický inštitút mesta Monterrey.

Prezidenta bude na oficiálnej návšteve, ktorá trvá až do štvrtka (23. 11.) sprevádzať okrem podpredsedu národnej rady Andreja Hrnčiara (Most-Híd) aj skupina podnikateľov a zástupcov akademickej obce.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Let

Dôležité udalosti