Bývalý starosta Višňového ide za mreže: Dostal 20 rokov

profimedia-0327946307(1).jpg
Zdroj: TV Markíza

Po hádke mal dvomi výstrelmi z pištole zasiahnuť svoju vtedajšiu manželku do hrude a ruky.

Krajský súd v Trenčíne v pondelok potvrdil rozhodnutie Okresného súdu v Trenčíne z júna tohto roku v kauze exstarostu obce Višňové v okrese Nové Mesto nad Váhom Jaroslava Baču. Ten odsúdil bývalého starostu na 20 rokov väzenia za obzvlášť závažný zločin pokusu o vraždu svojej bývalej manželky.

V roku 2014 mal podľa obžaloby Jaroslav Bača po predchádzajúcej hádke dvomi výstrelmi z pištole zasiahnuť svoju vtedajšiu manželku do hrude a ruky. Príčinou hádky mala byť údajná nevera poškodenej.

Chcela sa rozviesť

"Poškodená uviedla, že sa dá rozviesť, na čo obžalovaný spod saka vytiahol revolver a s úmyslom usmrtiť ju vystrelil na poškodenú minimálne dvakrát. Po tom, ako ju zasiahol, obžalovaný opakoval slová 'teraz skapeš'. Poškodená bola hospitalizovaná v nemocnici v bezprostrednom ohrození života," priblížil hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Obhajoba argumentovala faktom, že v čase spáchania skutku bol obžalovaný nepríčetný, senát krajského súdu v Trenčíne argumenty obhajoby neuznal a potvrdil znalecké posudky odborníkov z oblasti psychiatrie.

Maximálny stupeň stráženia

Krajský súd tak potvrdil 20-ročný trest odňatia slobody v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Obžalovanému súd zároveň uložil trest prepadnutia revolveru, poškodenej musí podľa rozsudku uhradiť viac ako 34.000 eur a Všeobecnej zdravotnej poisťovni škodu takmer 1300 eur.

Proti uzneseniu krajského súdu v Trenčíne nie je prípustný riadny opravný prostriedok. Rozsudok je právoplatný a vykonateľný. Predseda odvolacie senátu má povinnosť vydať príkaz na zadržanie odsúdeného a jeho dodanie na výkon trestu a nariadiť výkon trestu odňatia slobody.

Požiadala o ochranu

Poškodená Janka po vyhlásení rozsudku neskrývala spokojnosť. „Trochu ma mrzí, že vyše tri roky a osem mesiacov sme museli urputne bojovať za dosiahnutie spravodlivosti, ale nakoniec, chvalabohu, sa tá spravodlivosť preukázala," povedala po vynesení rozsudku exmanželka odsúdeného.

Ako dodala, stále sa obáva o svoju bezpečnosť, i preto požiadala už v minulosti súd o policajnú ochranu. „Kým nemám tú istotu, že naozaj je už niekde vo výkone trestu, tak sú tam ešte tie obavy. Dúfam, že je to už len otázka krátkej chvíle," doplnila.


TRENČÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Starosta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.