Dôchodca so zlomenou nohou musel absolvovať zdĺhavé presuny v nevykúrenej sanitke

Uvidíte
Zdroj: TV Markíza

Darmo lekárom vysvetľoval, že do svojho domu sa sám nedostane, aj tak ho poslali domov. Napokon skončil podchladený v nemocnici.

Ďalší prípad, ktorý vyvoláva otázniky nad stavom nášho zdravotníctva. V stredu nás kontaktoval zúfalý dôchodca. Pán Milan má komplikovanú zlomeninu nohy a je pripútaný na lôžko. Darmo lekárom vysvetľoval, že do svojho domu sa sám nedostane, aj tak ho poslali domov. Absolvovať tak musel zdĺhavé presuny v nevykúrenej sanitke, aby nakoniec aj tak skončil v nemocnici. Podchladený a vyčerpaný.

Milan (74) žije sám neďaleko obce Borinka, v dome na samote. V stredu mu prišlo zle, odpadol a mal bolesti, zavolal si preto záchranku. Pre zlomenú nohu ale sám chodiť nedokáže a k jeho domu vedie množstvo schodov.

Záchranári ho odviezli do nemocnice v Malackách. No komplikácie sa len začali. Imobilného dôchodcu sa po ošetrení rozhodli večer poslať domov. A to aj napriek tomu, že ho v piatok čakali kontrolné vyšetrenia v tej istej nemocnici a že sa nie je schopný dostať do domu.

Milan pritom personálu nemocnice podľa jeho slov po celý čas tvrdil, že nech ho nikam nevezú, pretože sa pre svoj stav do domu nemá ako dostať.

Dôchodcu tak v Malackách naložili do sanitky a odviezli k nemu domov do Borinky, celú cestu absolvoval iba v tričku a trenírkach v nevykúrenej sanitke, teploty sa pritom blížili k nule. Sanitár po príchode zistil to, čo pán Milan tvrdil už v nemocnici, že ho skutočne do domu sami neprenesú.

Medzitým prišiel na pomoc kamarát pána Milana, ktorý sa ponúkol, že ho vezme k sebe domov do Rače. Jeho auto na prevoz ale nebolo vhodné a previesť ho nemohol ani sanitár, nemal totiž povolenie na ďalšiu cestu.

Pán Milan tak musel absolvovat cestu naspäť do nemocnice v studenej sanitke, kde v nej potom na parkovisku ležal ešte ďalšiu takmer hodinu, kým nakoniec lekár rozhodol, že ho hospitalizujú. Na lôžko mu pomáhali štyria dospelí chlapi.

Pán Milan už momentálne leží v nemocnicu v Malackách, vedenie nemocnice tvrdí, že v stredu dôvod na hospitalizáciu nebol, keďže ho záchranka priviezla s bolesťami brucha a tie mu riadne ošetrili.

Na operačnom stredisku záchranárov nám potvrdili, že pán Milan si volal pomoc pre bolesti brucha no spomínal aj opuch na nohe a aj to, že skolaboval. Do nemocnice ho však previezli oficiálne s ťažkosťami brucha.


MALACKY/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sanitka

Dôležité udalosti