Staršieho taxikára dobili traja muži. Vraj išlo o policajtov v civile

Dobitý taxikár je bývalý dôstojník ministerstva vnútra a kedysi sám školil policajtov. Preto vraj dobre pozná ich správanie aj metódy.

Čakal už svoju poslednú hodinu. Starší taxikár sa spamätáva zo šoku a ťažkých zranení, ktoré utŕžil pri surovom nočnom prepade. Je presvedčený, že pri jazere Počúvadlo ho zmlátili policajti v civile.

Zdenko Tauchman sa okolo polnoci vracal zo služby. Pri jazere mu nečakane skrížilo cestu iné auto a donútilo ho zastať. Vystúpili z neho traja mladí muži.

„Som o tom presvedčený, že to boli policajti. Boli v civile, vytiahli ma z auta, ja som mal dojem, že potrebujú pomôcť, že majú nejakú prekážku pred sebou," opísal taxikár Zdenko Tauchman.

Povedali mu, že iste vie, kto sú a začali ho mlátiť. Cítil alkohol a mali vraj zjavne vypité.

„Asi 15 až 30 minút, neviem presne, ma bili. Kopali ma, mlátili ma do krku, do sánky, kopali do rebier, škrtili ma...," opisoval.

Majiteľ taxislužby Oldřich Havlík si myslí, že ide jednoznačne o policajný ťah. Chceli, aby nekričal.

Policajtu mu nedávno mali zakázať jazdenie po komunikácii, kde bol napadnutý. Mal ju podľa ich usmernenia obchádzať cez obec.

Dobitý taxikár je bývalý dôstojník ministerstva vnútra a kedysi sám školil policajtov. Preto vraj dobre pozná ich správanie aj metódy. Podal trestné oznámenie a okolnosti incidentu teraz preveruje inšpekcia ministerstva vnútra.

Viac v reportáži Karola Mindáka:

ŽIAR NAD HRONOM/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.