Údajne chcel upozorniť na šikanovanie, no nakoniec vydesil celú školu

Nápisy červeným sprejom na piatich miestach na budove, čakali v pondelok ráno na žiakov i učiteľov základnej školy.

Zámer mu nevyšiel. Neznámy páchateľ posprejoval základnú školu v Martine. V texte napísanom na viacerých častiach budovy upozorňuje na šikanu. Jediné, čo sa anonymovi podarilo je, že vystrašil deti a už po ňom pátra polícia.

Nápisy červeným sprejom na piatich miestach na budove, čakali v pondelok ráno na žiakov i učiteľov základnej školy v Martine.

„Nie je to normálne, že niekto takto školu počarbe a neviem, ako čo myslí tým, že je to jeho pomsta," povedal študent Tomáš.

„Toto je moja pomsta!" Nápis vystrašil najmä mladších žiakov a najviac práce mala školská psychologička.

„Malé deti potrebovali vysvetlenie, pretože oni sa báli. Videli dosprejovanú školu červeným sprejom, nevedeli si to vysvetliť, čo to je. Slovo pomsta u nich evokovalo, že sa tu ide stať niečo zlé, no tak plakali. Boli nešťastné," vysvetlila riaditeľka základnej školy Miriam Löwingerová.

Napriek tomu, čo deklaruje nápis na stenách, škola pred šikanou oči nezatvára. Riaditeľka by sa aj rada niekomu pozrela do očí, no v tomto prípade nemá komu.

Škola má pritom na chodbe diskrétnu schránku na ľubovoľné podnety. Nič závažné sa zatiaľ od nikoho nedozvedeli. Teraz musia riešiť čistenie stien.

Viac v reportáži Mariana Lechana:

MARTIN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vandalizmus

Dôležité udalosti