Dve veci, ktoré nájdete v každej kuchyni sú zázrak pre zdravie

Turisti spia na letisku Surabaya.
Zdroj: Africa Studio/shutterstock.com

A mali by ste ich, rozhodne, zaradiť do jedálnička, radí Bukovský.

Igor Bukovský sa venuje v pravidelnej rubrike Telerána novinkám v oblasti zdravia. Tentoraz si vybral trojkombináciu vecí, ktoré by sme mali pre naše zdravie zapracovať do nášho jedálnička.

Mandle

Sú pre zdravie veľmi prospešné a nemusíte sa ich báť ani vtedy, keď si strážite kalórie. Za hrsť mandlí, čo je asi 40 gramov, robí podľa lekára zázračnú vec s našim cholesterolom.

"HDL cholesterol je ten dobrý, pretože ako keby očisťoval naše telo od zbytočného a nepoužitého cholesterolu, ktorý odnáša do pečenie, ktorá ho následne spracuje. Rozlištujeme až päť rôznych veľkostí HDL cholesterolu. Čím viacej je väčšieho cholesterolu, tým je to lepšie. A práve spomínaná dávka mandlí nielenže zvýši hladinu dobrého cholesterolu, ale zvyšuje podiel najväčšej častice, ktorá je signálom, že HDL funguje tak, ako má," vysvetlil.

Zdroj: SpeedKingz shuterstock.com

Škorica

Zlepšuje účinok inzulínu, je to fantastická prírodná liečba pre cukrovkárov. Jedným z jej ďalších výhod je, že upravuje krvný tlak, má silný protizápalový účinok, podporuje liečbu chronických degeneratívnych ochorení i klbových zápalov.

"Najnovšie zistenia však hovoria, že podporuje spaľovanie tukov v tukových bunkách, ktoré sú metabolicky veľmi pasívne. Pôsobí to tak, že aktivuje v nich metabolizmus, ktoré potom spaľujú tuky a bránia ich ukladaniu," ozrejmil v pravidelnej teleránovej rubrike Bukovský.

Zdroj: Bukhta Ihor/shutterstock.com

Vzhľadom na tento nový objav medicíne si myslí, sa sa pravdepodobne budú aj upravovať doteraz platné denné dávky. Dnes však nič nepokazíte, ak do denného jedálnička zaradíte čajovú zarovnanú lyžičku škorice. Napríklad do raňajok.

Kukurica

Platí, že keď zjete kukuricu, tak ju "vidíme dva razy". A práve to, že ju alebo uvarenú naturálnu ryžu, iné celé uvarené obiliny nedokážu stráviť, je pre zdravie prospešné.

Zdroj: Shutterstock.com

"Práve v koncovej časti hrubého čreva, v ktorej sa vyskytuje najviac rakoviny, nás najúčínejšie ochránia," dodal Bukovský. Odporúča ich zaradiť dva alebo tri razy do týždňa do našej stravy.

BRATISLAVA/Teleráno, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti