Nechce sa vám ráno vstávať? Šesť rád, ako to hravo zvládnete

shutterstock_80173666.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Pomôže aj hudba. Čítajte viac...

Posúvate si zvoniaci budík každých desať minút toľkokrát, že napokon aj tak zaspíte do práce a potom neupravená bežíte z bytu či domu? Alebo ho jednoducho vypnete a nezobudí vás ani ten najväčší rachot? Čítajte, ako ľahko zvládnuť ranné vstávanie. 

Zdroj: Shutterstock.com

1. Pustite si hudbu

Štúdie z roku 2012 ukázali, že v mierno hluku sa výkon nášho mozgu zvyšuje. Keď vám zazvoní budík, pustite si hneď nejakú svižnú hudbu. Príjemná melódia vyvoláva v tele tvorbu oxytocínu, hormónu, ktorý odbúra stres a zlú náladu.

2. Vyčistite si zuby

Čo určite ráno robíte. Ale vedeli ste, že svieža mentolová chuť zubnej pasty preberie váš mozog k činnosti? Takže sa z postele hneď presuňte do kúpeľne.

3. Zacvičte si

Komu by sa chcelo, však? Ale keď sa premôžete, uvidíte, že nič lepšie ste pre seba urobiť nemohli. Akonáhle vstanete, zacvičte si. Nemusíte ísť do posilňovne. Stačí pár cvikom, ktorými si popreťahujete svaly. Ranný pohyb vám rozprúdi krv a doslova vás nakopne. 

Zdroj: Shutterstock.com

4. Naraňajkujte sa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Ideálne sú ovsené vločky s ovocím alebo celozrnné pečivo s arašidovým maslo. Mali by obsahovať zložené cukry, ktoré majú nízky glykemický index a pomaly sa vstrebávajú do tela. Nebude vám kolísať hladina krvného cukru a nebude sa cítiť unavené.

5. Cestou do práce vylúštite krížovku

Rovnako ako všetky svaly, aj mozog potrebuje rannú rozcvičku. Aby vaša myseľ fungovala skvele celý deň, skúste si ráno pri raňajkách či cestou do práce vylúštiť malú krížovku. 

Zdroj: Shutterstock.com

6. Obklopte sa žltou

Chcete sa ráno ľahšie prebrať? Dajte si na stôl vázu so žltými kvetmi, alebo si len nalejte pomarančový džús. Žltá farba dokáže znížiť hormón melatonín, ktorý môže za vašu ospalú náladu, a tak si niečo žlté postavte aj na pracovný stôl.

BRATISLAVA/ redakcia MyŽeny

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.