Žena, ktorú podľa polície syn polial benzínom a zapálil, prehovorila: Bola to nešťastná náhoda

babka_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

V danej veci naďalej prebieha vyšetrovanie pre zločin ublíženia na zdraví.

Popáleniny má na viac ako polovici tela, bola v kritickom stave, no je rada, že to prežila . Žena, ktorú údajne syn polial benzínom a zapálil po takmer roku prehovorila. Tvrdí, že syn jej nechcel ublížiť.

Hlavní aktéri príbehu sú 47-ročná Blažena, plamene jej šľahali po celom tele. Má za sebou niekoľko zložitých operácii. A 27-ročný syn Marián. Podľa polície matku polial benzínom a potom škrtol zapaľovačom a podpálil. Urobil tak po údajnej hádke s mamou.

Marián najprv polícii tvrdil, že niesol kanister s benzínom, v ústach mal údajne cigaretu a keď sa potkol, vypadla mu. Obaja začali horieť. Vyšetrovatelia ale zistili, že klamal. Podľa nich bol to úmysel.

V danej veci naďalej prebieha vyšetrovanie pre zločin ublíženia na zdraví.

Mariánova matka vraví, že reorganizovala v dome svoje šatstvo. Jej syna to vraj nahnevalo, a polial odev rozložený na posteli benzínom. Blažena veci poliate horľavinou zobrala a išla za synom.

"On ma ani nevidel, ja som k nemu prichádzala zozadu a ten zapaľovač ako mal zapálený v ruke, tak som začala horieť .No a zrejme som mala výpary na pulóvri a zrejme to bola príčina toho, že tak rýchlo som sa vznietila," tvrdí matka obvineného mladíka.

Keď Marián zbadal, že jeho matka horí, začal ju hasiť.

"Hasenie trvalo dosť dlho, zrejme aj preto som utrpela také popáleniny," dodáva žena.

V dome našli drogy a polícia Blaženinho syna obvinila z výroby a prechovávania drog. Ona tvrdí, že o drogách nič nevedela. Sudca ho pre drogy poslal do väzby. Čo sa týka incidentu, matka to vidí tak, že syn ju nepodpálil ale ju vlastne zachránil. Mala s ním vraj dobrý vzťah.

"On nebol žiadny kriminálny živel, bola to fakt taká nešťastná udalosť, či náhoda," dodáva mama.

Či to bol úmysel alebo naozaj nešťastná náhoda, ukáže ďalšie vyšetrovanie.


TRNAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Popáleniny

Dôležité udalosti