Počasie si s nami bude robiť, čo chce. Pozrite si predpoveď

Daždivé počasie
Zdroj: Internet

Prevláda typické aprílové počasie.

Pre apríl je typické premenlivé počasie, teda jeden deň je teplo a svieti slnko a na druhý deň sa rozprší a ochladí

Družica

Po včerajšom výraznom ochladení pokračovalo aj dnes oblačné počasie so zrážkami, ktoré zapríčinila práve táto oblačnosť, ktorá sa presúvala cez Slovensko od severozápadu smerom na juhovýchod. Už v noci a aj zajtra cez deň, ale začne situáciu ovplyvňovať výbežok tlakovej výše, ktorá k nám zasahuje zo severovýchodu, a to znamená, že bude už krajšie ako dnes.

Zrážky

Oblačnosť sa teda zmenší a ak sa zajtra vyskytnú nejaké zrážky, tak naozaj iba výnimočne a to vo forme slabých lokálnych prehánok. Výdatnejšie bude zajtra pršať najmä na juhovýchode Európy.

Teploty

Čo sa týka teplôt, tak zostane chladnejšie a teploty sa budú aj zajtra udržiavať v intervale od 10 do 15 stupňov. Boli sme síce zvyknutí na oveľa vyššie hodnoty, ale tieto teploty sú v aprílovom priemere.

Vietor

Vietor dnes fúkal silnejšie na západe, ale zajtra sa už aj tu upokojí a na celom Slovensku zafúka iba slabý až mierny vietor severných smerov.

Dnes ráno nám na niektorých miestach klesla teplota pod nulu. Poriadne chladno bolo napríklad v Košiciach, Dudinciach, ale aj v Prešove, kde o šiestej hodine ráno namerali iba -1 stupeň. Tak snáď vám prízemné mrazy nenarobili veľké škody vo vašich záhradkách. Cez deň sa na viacerých miestach vyskytovali prehánky a teplota sa vyšplhala iba na 10 až 11 stupňov.

Doprava

Pred nami je posledný pracovný deň v tomto týždni, ktorý začneme rannými hmlami, tak rátajte s tým, že dohľadnosť môže byť znížená. Popoludní sa zase budú ľudia hromadne presúvať na víkend, a preto sa budú tvoriť kolóny, a to najmä na výjazdoch z väčších miest.

Noc

Ďalšia aprílová noc bude opäť chladná. Obloha má byť spočiatku prevažne oblačná, ale neskôr sa začne oblačnosť zmenšovať. Na severe nie sú vylúčené ani slabé zrážky. Teplota do rána poklesne na 3 až -4 stupne. A aj zajtra ráno sa môžu lokálne vyskytnúť prízemné mrazy.

Zajtra cez deň sa počasie prechodne zlepší, takže oblakov aj zrážok bude menej a potešia nás aj slnečné lúče.

Západné Slovensko

Po rozplynutí ranných hmiel má byť prevažne polooblačno. Najvyššia denná teplota vystúpi na 10 až 16 stupňov.

Stredné Slovensko

Aj na strednom Slovensku bude zväčša polooblačno, aj keď v horských oblastiach sa môže tvoriť kopovitá oblačnosť s ojedinelými prehánkami. Na severe sa bude teplota pohybovať okolo 8 až 10 stupňov, na juhu vystúpi do 16 stupňov.

Východné Slovensko

Podobne bude aj na východe našej krajiny, kde zajtra čakajte polooblačné počasie a v okolí hôr sa vyskytnú aj lokálne prehánky. Teplota vystúpi na 8 až 14 stupňov.

Hory

Aj na horách bude zajtra menej oblakov ako dnes. Ak sa vyskytnú zrážky, tak iba výnimočne a od stredných polôh budú vo forme sneženia. V nadmorskej výške 1500 m bude zhruba 0 stupňov.

Biopredpoveď sa zajtra zlepší na 2, a to je slabá až mierna záťaž.

Štyri dni

Cez víkend nás čaká premenlivo oblačné počasie a ojedinele sa budú ešte tvoriť aj prehánky, a to najmä na severe Slovenska. Teplota sa bude pohybovať od 10 do 18 stupňov. V pondelok sa vyčasí, teda zrážky sa vyskytnú len ojedinele a obloha má byť prevažne polooblačná. V utorok sa na nás chystá front, takže počasie sa zhorší, má byť oblačno až zamračené s dažďom, prehánkami alebo aj s búrkami. Rozfúka sa silný vietor a teplota vystúpi na 7 až 14 stupňov.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti