Takto má vyzerať zdravý mikulášsky balíček. Prečítajte si rady odborníkov

Koaliční lídri.
Zdroj: Africa Studio/shutterstock.com

A nechýba v ňom ani čokoláda.

Mnohí rodičia si lámu hlavu a svojim ratolestiam chcú pripraviť dobrý mikulášsky balíček. Ak však chcete, aby si vaše dieťa našlo čo najzdravší, možno vám pomôžu rady od odborníkov z úradu verejného zdravotníctva.

Pri jeho príprave by ste mali myslieť nielen na detskú radosť, ale aj na detské zúbky a ich zdravie všeobecne.

Ovocie

Ovocie by malo tvoriť väčšinu balíčka. Vybrať môžete viacero druhov. Okrem pomarančov, mandarínok či jabĺčok, to môže byť aj kivi, hruška či banán. Nebojte sa do balíčka pridať aj čerstvé ovocné šťavy s vysokým podielom ovocia.

Čokoláda

Cukry majú svoje nezastupiteľné miesto, nakoľko pre detský vek je charakteristická potreba tzv. rýchlych kalórií, preto nie je potrebné úplne zakazovať sladkosti.

„Ak teda predsa doprajete svojmu dieťaťu čokoládu, ako príležitostnú maškrtu, tak vyberajte kvalitnú čokoládu s vyšším obsahom kakaa. Ak bude väčšina balíčka zdravá, malá sladkosť neuškodí. Vyberajte však sladkosti typu cereálnych tyčiniek, ktoré sú sladké a zároveň zdraviu prospešné," tvrdí vedúca odboru hygieny detí a mládeže úradu verejného zdravotníctva Jana Hamade.

Oriešky

Výborné sú vlašské orechy, mandle, lieskovce či para orechy. Pozor však dajte na to, aby boli nepražené a nesolené.

Sušienky a keksíky

Tie by ste nemali kupovať, ale upiecť ich doma. Množstvo receptov nájdete aj na našej stránke, niektoré nemusíte robiť iba do balíčka.


BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti