Dvaja lupiči z domu Ernesta Valka pred vyšetrovateľom a prokurátorom: Kto strieľal?

Petra Sagana očistili
Zdroj: TVNOVINY.sk

Jaroslav Klinka sa po rokoch postavil zoči-voči Jozefovi Radičovi.

Dvojica lupičov z domu advokáta Ernesta Valka po prvýkrát na konfrontácii. Jaroslav Klinka sa po rokoch postavil zoči-voči Jozefovi Radičovi. Muži, ktorý išli olúpiť prominentného advokáta, si však nevedia prísť ani len na meno. Napätie medzi bývalými komplicmi sa vraj dalo krájať.

Jaroslav Klinka je lupič, bez ktorého výpovede by sa polícia nikdy nepohla v prípade vraždy Ernesta Valka. Práve on označil za Valkovho vraha svojho bývalého komplica.

V utorok mali vyšetrovateľ aj prokurátor oboch aktérov priamo pred sebou. O podrobnostiach lúpeže vo Valkovej vile z novembra 2010 sa konfrontovali niekoľko hodín.

"Bolo cítiť veľké napätie a ja si myslím, že obvinený z vraždy nevie do dnešného dňa stráviť, že sa rozhodol svedčiť jeho pôvodný komplic," povedal obhajca Jaroslava Klinku Daniel Lipšic.

Vravieť vraj začal pre granát, ktorý obvinený z vraždy daroval Klinkovi, aby ho niekedy na samote vyskúšal. Granát bol podľa expertízy upravený tak, aby Klinkovi explodoval okamžite v ruke. Klinka dostal strach, a preto udal seba aj komplica. Radičov advokát však tvrdí, že ani po konfrontácii nie je jasné, kto na Valka vystrelil.

Polícia aj prokuratúra sa o vyšetrovaní nevyjadruje, má však eso v rukáve v podobe dvoch mužov, ktorých nikdy pred tým ani len nepodozrievala z Valkovej vraždy.

Teraz musia dokázať aj pred súdom, že obvinený na advokáta naozaj aj vystrelil.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ernest valko

Dôležité udalosti