GALÉRIA: Iba 20-ročný vodič na BMW vo vysokej rýchlosti zrazil a usmrtil v obci Zemplínske Kopčany chlapca s dievčaťom

GALÉRIA: Iba 20-ročný vodič na BMW vo vysokej rýchlosti zrazil a usmrtil v obci Zemplínske Kopčany chlapca s dievčaťom
Zdroj: Polícia Košický kraj/ Facebook

Včera večer okolo 21.00 h sa stala mimoriadne tragická nehoda v obci Zemplínske Kopčany v okrese Michalovce. Vodič na BMW tam vo vysokej rýchlosti zrazil dve deti. Podľa polície obeťami sú 12-ročné dievča a 14-ročný chlapec. Vodič, ktorý mal iba 20 rokov, údajne nezvládol zákrutu.

​"Telo dievčiny sa našlo na cintoríne, čiže letel autom silno. Auto je na mraky rozbité. Chlapec vraj prišiel o hlavu," napísal na stránke Dopravného servisu jeden zo svedkov nehody. Podľa viacerých svedkov vodič išiel rýchlosťou viac ako 100 km/h.

„Došlo k zrážke s vozidlom zn. BMW, ktoré viedol vodič narodený v roku 2003," spresnila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že obeťami nehody sú dievča narodené v roku 2011 a chlapec v roku 2008.

A ako sa vlastne podľa polície nehoda stala?

"Podľa doterajších zistení vodič išiel v smere od obce Slavkovce na obec Zemplínske Kopčany. Počas prechádzania miernej ľavotočivej zákruty sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie, neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a približne 50 m od začiatku obce zrazil 2 chodcov, ktorí pravdepodobne kráčali oproti idúcemu vozidlu," napísala polícia na sociálnej sieti

Vodičovi alkohol v dychu nenamerali, či náhodou neužil drogy, odhalia testy až neskôr.

Pozrite si aj video z požiaru kamiónu, pri ktorom zaživa zhoreli stoviek kureniec v klietkach

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.