FOTO: Streľba v Hurbanove: Dvaja mŕtvi, žena je už v stabilizovanom stave

Ilustračné foto.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia zverejnila prvé známe detaily tragédie.

V Hurbanove sa v noci zo štvrtka na piatok krátko po polnoci stala tragédia. V jednom z miestnych barov sa strieľalo. O život prišli dvaja ľudia, ďalšia žena je ťažko zranená. Podľa našich informácií ju so strelným poranením v oblasti hrudníka previezli do nemocnice.

Prvé známe detaily tragédie

O 00.30 h sa do baru vrátil 61-ročný muž, ktorého predtým odtiaľ majiteľ vykázal pre opitosť. Nahnevaný muž pravdepodobne taxíkom odišiel domov do blízkej obce. Vzal svoje vozidlo a dve zbrane, ktoré ako poľovník vlastnil. So zbraňami nastúpil do auta, s ktorým zakrátko havaroval pri obci Zelený Háj.

Zdroj: Facebok/ Polícia Slovenskej republiky

"Pred obcou zišiel z cesty a asi dva kilometre prešiel do baru pešo. Hneď po príchode pravdepodobne ohrozoval 21-ročnú čašníčku zbraňou, pričom ju postrelil. Na jej obranu sa postavil jej 29-ročný priateľ, ktorého strieľajúci zákazník postrelil do nohy a potom mu druhou zbraňou spôsobil smrteľné zranenia hlavy," informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Po tomto skutku obrátil opitý muž zbraň proti sebe a spáchal samovraždu.

V obci, kde strieľajúci dôchodca žil, na neho susedia nemôžu povedať krivé slovo. Pred rokom mu nečakane zomrela manželka a toho vzalo. Často vraj hovoril o tom, že si vezme život.

"Nevedel to preniesť cez srdce, že ostal sám, a tá samota mu robila obrovské problémy, stále spomínal. Veď na stole mal takú veľkú fotografiu a stále sa na to pozeral," povedal sused.

Dlhoročný poľovník vraj problémy s alkoholom vonkoncom nemal. Prečo teraz vraždil, susedia nechápu.

"V živote si nesadol do auta, keď vypil pohár vína. V živote. Radšej zavolal taxíka," uviedol sused.

Mladú čašníčku hospitalizovali v bratislavskej nemocnici. "Dostala jednu strelu, je mimo ohrozenia života, jej stav je stabilizovaný," dodala hovorkyňa nemocnice.

Policajti okolnosti tragédie intenzívne vyšetrujú. 


HURBANOVO/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti