Bizarnosti hlavného mesta: Niektoré bezpečnostné kamery sú a vždy boli vypnuté

Peter Sagan na predstavovaní nových dresov na sezónu 2018.
Peter Sagan na predstavovaní nových dresov na sezónu 2018. Zdroj: TV Markíza

Mladíkovi tak bez stopy ukradli evidečné číslo, ale pokojne sa priamo pod jednou z nich mohlo stať niečo oveľa horšie.

Nakúpili kamery za tisíce eur, no mladému vodičovi pri pátraní po zlodejovi nijako nepomohli. V bratislavských uliciach totiž visí niekoľko kamier, ktorým chýba tá najzákladnejšia vec - pripojenie na elektrinu.

To, že aj jedna kamera v prominentnej bratislavskej štvrti Palisády slúži len ako atrapa, sa dozvedel mladý vodič, keď si od polície pýtal videozáznam. Chcel na ňom vidieť zlodeja, ktorý mu ukradol evidenčné číslo z auta. Policajti mu odpovedali, že kamera nefunguje.

Vždy si myslel, že parkovanie pod kamerami je najbezpečnejšie a odláka zlodejov. Kamera by vám ale nepomohla ani keby vás priamo pod ňou okradli či zbili. V okolí je dokonca niekoľko škôl.

Policajt okradnutému vodičovi dokonca priznal, že kamera tam nikdy ani zapnutá nebola. Začali sme teda pátrať, komu vôbec patrí. Najviac kamier v starom meste využíva mestská polícia. Tá ju však nevyužíva.

Zistili sme, že kamery nakúpila mestská časť Staré Mesto. Koľko presne, to sme sa od nich do uzávierky nedozvedeli. Tá na Palisádach nefunguje preto, lebo nie je zapojená v elektrike.

Mestská časť Staré Mesto momentálne problém s napojením kamery na zdroj energie rieši, nakoľko magistrát nesúhlasil s napojením na lampu verejného osvetlenia," uviedla v stanovisku mestská časť Staré Mesto

Magistrát tvrdí, že by ju mestskej časti aj na osvetlenie napojil, fungovala by však iba večer, keď zapnú pouličnú lampu. Osvetlenie nie je totiž pod prúdom 24 hodín denne.

Kamera už dávno mohla slúžiť polícii, aby mali prehľad aj v tejto frekventovanej lokalite. Staré Mesto sľubuje nápravu. Rokuje s okolitými objektmi, ktoré by zdroj mohli poskytnúť.

Okradnutý vodič nad takouto byrokraciou úradníkov len krúti hlavou, na nefunkčnú kameru sa totiž skladali všetci obyvatelia mesta, a preto si zaslúžia, aby aj naozaj plnila svoj účel.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti