Domáce

Nešťastník! Lupič si sadol na schody pred bankou a čakal na políciu

Prepad banky v Rači
Zdroj: KR PZ Bratislava

Zlomil ho fakt, že bankové pracovníčky mu nedali ani cent.

Kurióznu lúpež v banke zaznamenali vo štvrtok 10. apríla komárňanskí kriminalisti. Nestáva sa často, aby lúpežník počkal na príchod policajtov sediac na schodoch pred bankou.

Do budovy banky v Kolárove (okres Komárno) vošiel vo štvrtok 49-ročný muž, ktorý pod hrozbou použitia zbrane žiadal peniaze.

„Svoju požiadavku viackrát zopakoval, pričom držal ruku pod kabátom tak, akoby tam naozaj mal zbraň," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Pracovníčka banky sa usilovala s lúpežníkom čo najdlhšie komunikovať, aby mohli jej kolegyne v pozadí privolať pomoc. V momente, keď vošiel do banky iný klient, páchateľ sa otočil a odišiel bez peňazí von z banky. Bankové úradníčky okamžite zamkli dvere a privolali políciu. „Páchateľ si sadol na schody pred bankou a odovzdane čakal. Tam ho aj našla policajná hliadka," konštatovala Čuháková. 

Predvedeného podozrivého muža obvinil vyšetrovateľ zo zločinu lúpeže vykonanej závažnejším spôsobom konania, teda so zbraňou. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi za tento čin trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie obvineného, o ktorom dnes rozhodne komárňanský okresný súd.

KOMÁRNO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.