Sviatkovať budú aj banky. Platby by ste si nemali nechať na poslednú chvíľu

parkovacia trauma_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Dôležité je nezabudnúť na to, že každá banka si nastavuje svoje pravidlá.

Potrebujete do konca roka poslať peniaze na účet, zaplatiť poistku alebo vložiť peniaze na stavebné sporenie? Aby ste stihli všetky dôležité platby, vopred si overte ako bude počas blížiacich sa sviatkov pracovať vaša banka. Niektoré už teraz upozorňujú, že svoje pobočky zatvoria.

Vianočné sviatky začínajú tento rok v nedeľu a pokračujú v pondelok a utorok. To znamená, že minimálne tri dni budú sviatkovať aj naše banky. A na to sa treba pripraviť.

Banky odporúčajú, aby ste si platby určite nenechávali na poslednú chvíľu. Počítať treba s tým, že od 24. do 26. decembra budú všetky pobočky zatvorené.

„Medzi sviatkami sú pobočky otvorené štandardne počas bežných otváracích hodín, na Silvestra budeme mať pobočky otvorené v nákupných centrách do 12 hodiny," uviedla Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne.

V podobnom režime budú fungovať aj ostatné banky. Myslieť treba teda na to, že ak nestihnete vybaviť povinnosti medzi sviatkami, potom prvý novoročný deň nevybavíte v banke nič. Rovnako ako ani počas sviatku Troch kráľov, banky svoje pobočky počas týchto dní opäť zatvoria.

„Záver roka sa už tradične spája s povinnosťami zaplatiť nejaké faktúry alebo platby, závisí od toho, či posielate peniaze v rámci svojej banky, alebo inej banky či do zahraničia. V prípade ak stačí, aby boli peniaze iba odpísané z účtu a na iný účet prídu až v ďalšom roku, stačí platbu zadať do 29 decembra," vysvetlila Anna Jamborová, hovorkyňa ČSOB banky.

No napríklad na to, aby klient získal štátnu prémiu k stavebnému sporeniu je už potrebné peniaze v starom roku nielen poslať, ale aby na účet príslušnej inštitúcie boli v starom roku aj pripísané. Potom sa treba poponáhľať.

„Ak chceme aby prijali peniaze do konca roka, musíme ich poslať najneskôr 28 decembra, a to do 21 hodiny cez online bankovníctvo alebo mobilné aplikácie," Zuzana Žiaranová, hovorkyňa Tatra banky.

Dôležité je nezabudnúť na to, že každá banka si nastavuje svoje pravidlá, a preto si otváracie hodiny konkrétnej banky pred vybavovaním povinností ešte skontrolujte na ich webových stránkach alebo vopred priamo na pobočkách.



BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Platby

Dôležité udalosti