Človek si ani nevie predstaviť, z akého malého množstva sa dá žiť

Čo robiť, aby si zákazníci vyberali práve vás?
Čo robiť, aby si zákazníci vyberali práve vás? Zdroj: Reflex

Dôkazom je pani Vilma, ktorej sa po resekcii žalúdka upravil zdravotný stav.

Obezita je jedným z najvážnejších lekárskych, psychologických, sociálnych aj ekonomických problémov. Zapríčiňuje významné zvýšenie chorobnosti, invalidity a úmrtnosti, zhoršuje kvalitu života. V prípade tzv. morbídnej obezity je jednou z možností chirurgické riešenie, zmenšenie žalúdka, ktoré prináša mnohé zdravotné benefity.

Obezita, predovšetkým jej morbídna forma, svojimi komplikáciami ohrozuje život človeka. Svetová zdravotnícka organizácia ju dokonca vyhlásila za epidémiu 21. storočia.

Ak pacient s chorobnou obezitou nemá komplikácie, zmena životného štýlu môže pomôcť. Ak ich má, na mieste je bariatrická chirurgia, ktorá odstraňuje aj metabolické problémy.

Podľa lekára Ľubomíra Macka je na vzostupe sleeve resekcia žalúdka. Po operácii sa zachová kontinuita tráviaceho traktu. A nielen to. Pri operácii sa odstránia aj bunky produkujúce hormón hladu.

Pacientom sa tak darí kilá úspešne zhadzovať. A mali by za rok schudnúť polovicu nadváhy.

Nie každý pacient je ale na operáciu vhodný. Dôležitý je BMI. Vylúčiť treba aj nadváhu z endokrinologického hľadiska, ale napríklad aj iné ťažké psychické poruchy.

Samotná operácia nie je dramaticky náročná, ak je pacient v poriadku, ide o tri dni domov. Marko vysvetlil, že má isté obmedzenia. Týkajú sa hlavne objemu množstva jedla.

Pozrite si príbeh diabetičky pani Vilmy Sookyovej, ktorá vďaka tejto metóde schudla, cíti sa zdravo, upravila sa jej hladina cukru do normálnych hodnôt.

BRATISLAVA/Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti