Lenka kúpila dom v dražbe, dodnes v ňom nebýva. Stala sa z neho nočná mora

Robert Fico a Miroslav Lajčák.
Zdroj: Reflex

Jej rozhodnutie ju stálo celoživotné úspory. Žiaľ, ani tieto Vianoce v ňom nestrávi.

Lenka z Nitrianskej Blatnice si 15 rokov poctivo šetrila na vlastné bývanie. Našla vysnívaný dom, ktorý si v dražbe kúpila za celoživotné úspory. To ale netušila, aké peripetiu ju čakajú. Po roku a pol v dome stále nebýva a nemá ani peniaze, za ktoré ho vydražila.

Na obecnej tabuli našla informáciu o tom, že v dedine bude dražba. Rodinný dom, ktorý bol v ponuke, sa jej pozdával. Majitelia domu sa dostali do finančných problémov pre nesplácanie úveru.

Lenka sa spojila s dražobnou spoločnosťou, prejavila záujem a prihlásila sa na dražbu. Ešte predtým, pochopiteľne chcela dom vidieť. To sa ale nestalo. Napriek nepríjemnostiam s majiteľmi, dom stále chcela.

Zdroj: Reflex

Nastal deň dražby. Lenka ako jediná záujemkyňa nehnuteľnosť predsa len vydražila. A stala sa novou majiteľkou vysnívaného domu.

A to bola predzvesť ďalších problémov. Hoci bývalí majitelia o dom prišli, so sťahovaní nemali naponáhlo. Naopak. Cudzí dom stále obývali. Lenka sa chcela ľudsky dohodnúť. Pozrite si príbeh mladej ženy z Nitrianskej Blatnice.

Ani tieto Vianoce však vo vydraženom dome bývať nebude. Pôvodní vlastníci sa neodsťahovali - to sa nezmenilo.

Zmenilo sa ale niečo iné. Po peripetiách už mladú ženu prešla chuť na vysnívaný dom. Je možné, aby peniaze, ktoré investovala získala späť? A na čo si pri dražbe dávať pozor?

Reportérka magazínu Reflex Lenka Stanková to zisťovala u odborníkov za vás.


NITRIANSKA BLATNICA/Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti