Prípad zničeného hrobu trojročného chlapčeka má prekvapujúce rozuzlenie

Rodina si pred časom našla porozbíjané kahance. Ostané hroby boli v poriadku.

Prednedávnom sme Vás informovali o zničenom hrobe nebohého trojročného chlapčeka v Nitre. Správa cintorína miesto preverovala a zistila, že s veľkou pravdepodobnosťou nešlo o vandalizmus.

Rodina si pred časom našla porozbíjané kahance. Ostané hroby boli v poriadku. Zničená bola len ich výzdoba. Pracovníci správy cintorína sa po sťažnosti rodiny na chlapčekov hrob bližšie pozreli.

„Hrob obklopovalo množstvo sošiek, kahancov a iných vecí. Tieto boli uložené na ceste okolo hrobu. Myslíme si, že tie kahance na cestu nepatria. Táto cesta je používaná ako komunikácia pre vozidlá," uviedla v stanovisku správa cintorína.

Po ceste okolo hrobu môžu prechádzať autá, ktoré robia údržbu cintorína, kamenári či hrobári. Tí mohli nechtiac svietniky poškodiť.

„Preto sme požiadali telefonicky rodinu, aby si tie svietniky a sošky umiestnili na druhú stranu," dodala správa.

Rodina prisľúbila, že kahance z cesty premiestnia na opačnú stranu hrobu. Na cintoríne v minulosti zaznamenali prípad vandalizmu, pritom boli poškodené viaceré hroby.

Bolo to v lete v roku 2014. Na cintoríne vtedy vyčíňali tri deti, najmladšie malo len 7 rokov. porozbíjali svietniky až na 70 hroboch. Vinníkov nepotrestali, pretože boli maloletí.

Viac v reportáži Daniely Brixovej:


NITRA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cintorín

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.