Fico pripúšťa kompromisy pri príplatkoch za nočnú a víkendovú prácu

Premiér SR Robert Fico počas nočnej zmeny v priestoroch spoločnosti IAC Group.
Zdroj: TASR

Princípu sa však vzdať nemieni.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) pripúšťa kompromisy pri príplatkoch za nočnú a víkendovú prácu. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike tým reagoval na vyjadrenia pekárov, ktorí varujú, že vyššie príplatky by mohli zdražiť pečivo.

"Máme dva mesiace rokovaní pred sebou a som pripravený na kompromisy tam, kde je to nevyhnutné. Nikto nechce týmito opatreniami ohrozovať konkurencieschopnosť slovenskej ekonomiky," povedal Fico. Princípu sa však vzdať nemieni. Dodal, že ľudia na Slovensku musia dostávať vyššie mzdy. "Našou úlohou v roku 2018 je tlačiť na mzdy. A to sa nám darí," vyhlásil. 

Ocenil, že v Bruseli sa už hovorí o sociálnej únii, ako aj schválení slovenského štátneho rozpočtu. Zopakoval, že je stabilný a spĺňa požiadavky Únie. Poukázal na hospodársky rast a zdôrazňuje, že ak sa krajine darí, ľuďom bude môcť dať vláda viac. 

Fico sa dotkol aj otázky brexitu. Zopakoval, že práva Slovákov vo Veľkej Británii zostanú zachované, akoby Británia zostala v EÚ. Hovoril aj o kvótach na rozdelenie utečencov. Trvá na tom, že sú mŕtve. 

Pozrite si archívne video, ako premiér odpracoval jednu nočnú zmenu.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Príplatok

Dôležité udalosti