Matúša, ktorý sa policajtom v Opoji vyhrážal zabitím, poslal sudca do väzby

Požiar mal vzniknúť v kabinete.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Komplic zastreleného Golisa Martin Krajčovic skončil takisto vo väzbe.

Matúš (26), ktorý sa vyhrážal policajtom v Opoji likvidáciou, sa v pondelok postavil pred sudcu. Ten rozhodol o Matúšovej väzbe. Termín hlavného pojednávania je vytýčený na 16.januára

Mladík sa mužom zákona vyhrážal smrťou po minulotýždňovej policajnej naháňačke. Všetko sa stalo pri pokuse o krádež auta. Muži zákona zastrelili údajného šéfa bankomatovej mafie Jána Golisa (†42). Mladý muž sa na polícii prihlásil sám a skončil za mrežami.

Matúš si pred pojednávaním zakrýval tvár a nepovedal nič. Neodpovedal ani na otázku o tom, či vyhrážku policajtom myslel vážne a či bol Golisovou spojkou.


V čase incidentu bol v podmienke za pokus o krádež auta a tiež nebezpečné prenasledovanie priateľky.

ZDROJ: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Popoludní sa pred sudcu postavil aj Martin Krajčovic, ktorý bol v cele policajného zadržania. Sudca ho taktiež poslal do väzby. Zatiaľ je v Leopoldove, kde lekár posúdi, či pre zdravotný stav ostane alebo pôjde do nemocnice pre odsúdených v Trenčíne.

Na mieste bol náš reportér Roman Ruttkay. Viac sa dozviete v Televíznych novinách.

V piatok (15.12.) približne okolo 04.00 h, keď už miesto činu v Opoji policajti označili páskou, k nim prišiel muž. Na aute stiahol okienko a mužom zákona údajne povedal túto vetu, "za smrť nášho človeka zomrie 20 policajtov". Potom šliapol na plyn a ušiel.

Policajný prezident mladého muža ešte v piatok vyzval, aby sa im prihlásil sám. Táto výzva evidentne zafungovala. Na políciu do Galanty 26-ročný Matúš Štibrányi prišiel podľa našich informácií okolo tretej popoludní. Zistili sme, že to bolo krátko predtým, ako ho chceli ísť zadržať.

Vyšetrovateľ mladíka obvinil z útoku na verejného činiteľa verbálnym spôsobom. V cele policajného zaistenia bude až do rozhodnutia súdu. Podľa informácií TV Markíza chcú Matúša vyšetrovať za mrežami. Ak mu vinu dokážu, hrozí mu až päť rokov väzenia.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách:


TRNAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trnava

Dôležité udalosti