Majú prácu snov: Pozrite si príbeh manželského páru, ktorý sa rozhodol pre život filmových kaskadérov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Byť kaskadérom znamená tráviť väčšinu času na filmových lokáciách, mimo domova, často riskovať život a zdravie či vyvarovať sa každej drobnej chybičke. Miroslava a Lukáš si takýto život vybrali. V malom filmovom svete dokázali veľké veci a ich sen sa napriek náročnej práci stal skutočnosťou.

K profesii ich priviedli kone

Mladý manželský pár má život ako z filmu – doslova. Na filmovej scéne sa stretli s veľkými menami, no napriek tomu svoju prácu vnímajú s pokorou. Primárne sa venujú akčným scénam s koňmi. Majú vlastné profesionálne vytrénované kone, s ktorými už precestovali kus sveta.

Prečítajte si tiež:

Ich úlohou je kone pripraviť, nacvičiť a nachystať scénu s koordinátorom filmu. Lukáš robil dabléra aj Tomovi Cruisovi. „Všetky tie akčné zábery vo filmoch skutočne nakrúca on. Je veľmi dobrý jazdec a šofér. Ja som mal len scény pripraviť a odskúšať,“ popisuje Lukáš.

Dablér ďalej vysvetľuje, že väčšina úrazov z akčných scén sa stane práve počas skúšky. Vtedy sa len nastavujú limity, presné zábery a vychytávajú sa chyby – no a Lukáš je práve ten človek, ktorý si tie prvotné chyby odskáče, kým nie je scéna dokonale pripravená.

Prečítajte si tiež:

Spoznali najväčšie filmové hviezdy

Spolupracovali aj s Pedrom Pascalom, Joaquinom Phoenixom či Mattom Damonom. „Matt bol skutočne veľký profesionál. Nemal nijaké hviezde maniere, bol veľmi ľudský,“ tvrdí Lukáš.

Aj napriek ich úspechu sa nepotrebujú vychvaľovať. Fotografie so známymi hercami si väčšinou nechávajú pre seba. „Nechcem to dávať na sociálne siete. Radšej si to zavesím na stenu ku koňom do maštale,“ tvrdí s úsmevom Mirka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti