Vodiča pustili domov a dcéra je mŕtva. Srdcervúce odkazy príbuzných detí, ktoré zabil mladík na BMW

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šli po vodu, no už sa nevrátili. Štrnásťročného chlapca a 12-ročné dievča zrazil mladý vodič pred vstupom do dediny, zraneniam na mieste podľahli. Opitý nebol, no polícia ho testuje ešte na drogy.

Tragédia sa stala tesne pred Zemplínskymi Kopčanmi. Marián kráčal po kraji cesty s bratom, bratrancom a sesternicou, keď sa zrazu zozadu vyrútilo športové auto. 

„Tu sme stáli, on išiel odtiaľ. Takto ich vzdalo a mňa sa šuchol. Keby ma bratranec neodtiahol , tak by som zomrel aj ja,“ povedal Marián, brat zrazeného chlapca.

Auto v plnej rýchlosti narazilo do detí asi 30 metrov odtiaľ. Letelo do jarku a dopravnej značky, urobilo niekoľko kotrmelcov a skončilo až za stĺpom.

​Vodiča po nehode pustili domov 

Mladú Arianu ani nevedeli nájsť. „Hľadali ju po poli, nenašli. A potom hovorím staršiemu pánovi, aby sme ju aj my išli hľadať. A tam boli také kriaky, zasvietil som svetlom a bola tam noha,“ rozrozprával sa miestny obyvateľ.

„To je nenormálne, čo sa včera stalo. Celé Kopčany ju hľadali a tu ju našli. Na cintoríne,“ zhrozila sa Jana, príbuzná obetí.

Vodič sa zranil len ľahko, s ťažkými zraneniami skončil jeho spolujazdec. Alkohol u nich nenašli „Vodičovi bol na zistenie prítomnosti omamných látok odobratý biologický materiál,“ hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Po nehode ho pustili domov, pričom polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Vodiča pustili domov a dcéra je mŕtva,“ dodala zdrvená mama zrazeného dievčaťa Erika.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti