Horehronský viachlasný spev je v ohrození. Môže prísť o zápis v zozname UNESCO

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Horehronský viachlasný spev je v ohrození. Na večnosť sa pobrali tí najlepší speváci, ktorí sa združili v unikátnom zoskupení „horehronskí chlopi“. Niektorých zabil koronavírus, ďalších rakovina. Súbor sa obáva, že môže prísť aj o zápis v zozname nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Krátka správa

Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo výzvu o poskytnutie dotácie na poskytovanie pomoci obetiam domáceho násilia.

Ministerstvo spravodlivosti SR vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rok 2024 na poskytovanie špecializovanej odbornej pomoci obetiam trestného činu domáceho násilia a na poskytovanie odbornej pomoci obetiam trestných činov. Termín predkladania žiadostí je 1. december 2023, pri žiadostiach zasielaných poštou je rozhodujúci údaj na poštovej pečiatke, ktorým môže byť najneskôr dátum uzávierky výzvy.

Krátka správa

Putin možno v novembri oznámi svoju kandidatúru v budúcoročných voľbách.

Očakáva sa, že Putin by mohol oznámiť svoju kandidatúru v marcových prezidentských voľbách v rámci medzinárodnej konferencie Rusko, ktorá sa uskutoční práve v novembri. Na tomto podujatí budú predstavené všetky regióny Ruska a podľa zdrojov blízkych administratíve prezidenta by Putin mohol na oznámenie využiť práve otvorenie konferencie.