Vietor a dážď si v Tatrách vyžiadal životy dvoch mladých Češiek: Zranili sa aj Slováci

Polnočná omša v Lendaku.
Polnočná omša v Lendaku. Zdroj: TASR

Záchranári pomáhali turistom aj lyžiarom.

Silný vietor a dážď v Tatrách si vyžiadal daň na mladých životoch a taktiež zranených.

V pondelok ráno boli horskí záchranári na zjazdovke z Lomnického sedla svedkami pádu slovenskej lyžiarky, ktorá si pri dlhom páde privodila vážne poranenia tváre a poranenia horných, dolných končatín. Letecky ju transportovali do popradskej nemocnice.

Súbežne s týmto prípadom riešili záchranári smrteľný pád v Malej Studenej doline. Česká turistku, ktorá sa v Malom hangu pošmykla na zľadovatenom povrchu a padala niekoľko stoviek metrov. Žiaľ, turistka pri páde utrpela poranenia nezlučiteľné so životom. Telo nebohej 25-ročnej turistky následne transportovali do Starého Smokovca polícii a pohrebnej službe.

Vo Veľkom hangu v Malej studenej doline spadol slovenský turista. Ten sa pošmykol na zľadovatenom povrchu a po dlhom páde sa sťažoval na bolesti trupu a brucha.

Záchranári 35-ročnému turistovi poskytli na mieste neodkladné lekárske ošetrenia a následne ho letecky transportovali do Starého Smokovca, kde ho odovzdali posádke rýchlej zdravotnej pomoci na prevoz do nemocnice.

Záchranári pomáhali českým turistom, ktorý nahlásil pád dvojice turistov na zľadovatenom povrchu. Nachádzali sa na turistickom chodníku vedúcom na Slavkovský štít v nadmorskej výške približne 1900 metrov n.m.

Následne zo vzduchu spolu so záchranármi na palube lokalizovali miesto výpadku obidvoch turistov. Iba 24-ročný turista pri páde utrpel vážne poranenia hlavy, bol v bezvedomí v kritickom stave. Záchranári mu poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ho pripravili na letecky transport do nemocničného zariadenia.

Žiaľ, 23-ročná turistka utrpela pri páde dlhom niekoľko stoviek metrov poranenia nezlučiteľné so životom. Následne boli jej telesné pozostatky transportované do Starého Smokovca, kde boli odovzdané príslušníkom polície a pohrebnej službe.

Na mieste bol aj náš reportér Ján Tribula. Viac sa dozviete v Televíznych novinách na Markíze.


VYSOKÉ TATRY/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mŕtvi

Dôležité udalosti