Dámy, na tieto dve veci musíte v zime intenzívne myslieť

V Diakovciach niekto otrávil orla kráľovského.
Zdroj: plprod/shutterstock.com

Dopriať by ste si mali procedúry, ktoré v lete nie sú vhodné.

Naša pleť dostáva v zime zabrať a to najmä z dvoch dôvodov - kúrime, čím sa pleť extrémne vysušuje a ďalším z nich je mrazivé počasie. Dobré jej nerobia ani prudké prechody zo zimy do tepla. Poradíme vám, ako sa o pleť starať. Ale nemali by sme zabúdať ani na ruky či vlasy.

Pleť treba v zime poriadne hydratovať a regenerovať. Dopriať by sme jej mali procedúry, ktoré v lete nie sú vhodné. „Retinol, kolagén, vpich kyselina hyalurónová a hlavne mezoterapia. Využíva sa tam vlastne tvorba vlastného kolagénu," vysvetlila kozmetička Dana Hošková.

Z pleti treba dať preč všetko, čo je odumreté

Najlepší je na to píling. Nie mechanický - zrniečkový, ale enzymatický alebo chemický, napr. kyselina glykolová. „Pleť zostane krásne čistá, bez akýchkoľvek zbytkov odumretého tkaniva, a do toho sa aplikuje to, čo hydratuje tú pleť. Tonizačná voda ide prvá a potom kyselina hyalurónová," tvrdí kozmetička.

Žiadne injekcie vám však pichať nebudú. Dá sa kúpiť v podobe séra v ampulkách alebo v kréme. Pozor aj na prílišné krémovanie. Kozmetička hovorí o tom, že hydratovanie nie je mastenie pleti.

Zdroj: Shutterstock.com

„Treba ho dať určité množstvo, to, čo tá pleť si zoberie. Nakrémujete sa a získate taký príjemný pocit. Akonáhle by sme si ho dali veľa, tak jednoducho sa proste bude len dusiť a zostane vlastne na povrchu," upozorňuje odborníčka na pleť.

Ruky a vlasy

Mrazom sú vystavené aj ruky. Pokiaľ máte jemnú kožu, najideálnejší je parafínový zábal, no pokojne postačí, keď si ich budete pravidelne a poriadne krémovať. Čo sa týka vlasov, v zime sa vyhnite olejom a maskám.

Keď nosíte čiapky, siahnite po tých z prírodných materiálov, aby sa zbytočne nepotili a tým nemastili. Zima podľa kaderníka robí vlasom paradoxne veľmi dobre. Najdôležitejšie však je ich správne umývanie.

Zdroj: Shutterstock.com

„Šampón vám musí na hlave veľmi dobre peniť, perfektne vyumývať, že vám tie vlasy až tak vŕzgajú, a pri tých mastných vlasoch nikdy nerobiť masáž vlasovej pokožky. Tým ešte podporujú produkciu mazových žliaz," tvrdí kaderník Igor Novosad.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti