Domáce

Mená Procházkovho prípravného výboru novej strany sú známe

Radoslav Procházka
Zdroj: SITA

Názov strany a logo predstaví pri zbieraní podpisov.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Radoslav Procházka (nezaradený) predstavil dnes v Banskej Bystrici členov prípravného výboru svojej novej strany - primátorku Prievidze Katarínu Macháčkovú a prodekanku Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave Katarínu Cséfalvayovú.

Názov strany ako aj logo a vizuálnu identitu chce Procházka predstaviť pri začiatku zbierania podpisov potrebných na registráciu strany. To by mali slávnostne odštartovať v týždni po veľkonočných sviatkoch v Prešove.

Macháčková zdôraznila, že zatiaľ nepôsobila v žiadnej politickej strane. V novej strane vidí šancu a novú nádej pre Slovensko. „Ľudia sú apatickí, sklamaní a znechutení. Prejavuje sa nedôvera voči politikom, nechuť meniť veci. Prichádzame, aby sme ukázali, že sa to dá robiť aj inak," podotkla.

V strane chce využiť najmä svoje skúsenosti z postu primátorky, ale aj poslankyne Trenčianskeho samosprávneho kraja. „Ja osobne som si pre seba nikdy politickú kariéru nepredstavovala, ale teraz prichádza nová alternatíva, ktorú pán Procházka predostiera. 

Zdroj: TASR

Dáva šancu ľuďom zapojiť sa bez politickej minulosti, ľuďom mladým, ľuďom s kvalitným vzdelaním, odborníkom, a preto je mi veľkou cťou, že práve do tohto tímu ľudí prizval práve mňa," povedala Cséfalvayová.

Procházka poznamenal, že priestor a šancu chce dať novej generácii ľudí, ktorí si svoju autoritu a uznanie vybudovali vlastnou prácou. Macháčková podľa neho reprezentuje schopnosť nezávislého človeka presadiť sa v regióne poctivou a aktívnou prácou. „Cséfalvayová je zase prototypom toho, ako chceme, aby vyzeralo naše odborné zázemie," podotkol Procházka. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

„Poslanie našej strany ako siete spájajúcej ľudí po celom Slovensku v službe občanom sa odráža aj v mojom návrhu na jej vnútorné usporiadanie ako siete alebo mriežky s dvoma osami," uviedol Procházka.

Jednou má byť územný princíp, teda rovnomerné pôsobenie po všetkých kútoch Slovenska, a druhou majú byť pracovné skupiny pre desať oblastí verejného priestoru, ktoré budú diagnostikovať situáciu a pripravovať program. Každý región si totiž podľa jeho názoru vyžaduje iné riešenia a preto musia byť „šité na mieru".

BANSKÁ BYSTRICA/TASr

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.