Šimonko je prvé dieťa roku 2018, narodil sa len sekundu po polnoci

Pápež František.
Zdroj: TV Markíza

Prvé dvojčatá sa narodili na Zemplíne.

Sekundu po polnoci sa v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach narodil chlapček. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková, malý Šimon váži 3190 gramov a meria 50 centimetrov. Mamička aj bábätko sú podľa jej ďalších slov v poriadku. „Mamička šla na sekciu a rodičia sú zo Sene (okres Košice-okolie)," doplnila.

Bratislava

Prvé dieťa v roku 2018 sa v Bratislave narodilo niekoľko sekúnd po polnoci v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) Ružinov. Je to Matúško, váži 3510 gramov a meria 51 centimetrov. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Eva Kliská. Prvým dieťaťom v nemocnici na Antolskej bola podľa jej informácií Emma, ktorá prišla na svet v pondelok ráno o 03.54 h. Váži 3460 gramov a meria 51 centimetrov.

Zdroj: TASR

Prvým dieťaťom narodeným na Nový rok v UNB Kramáre je Sebastián. Váži 4270 gramov, meria 53 centimetrov a na svet prišiel o 07.32 h. Ako dodala Kliská, mamičky aj bábätká sú v poriadku. Podľa hovorkyne UNB sa v posledný deň roka 2017 v UNB narodilo 17 detí, z toho 10 dievčat a sedem chlapcov.

Trenčín

Na prvého novorodenca tohto roku čakali vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trenčíne takmer tri hodiny. O 2.47 hodine priviedla na svet prvorodička z Trenčína Katarína chlapčeka Mateja. Ako informovala zdravotná sestra z novorodeneckého oddelenia FN Trenčín Eva Dedíková, Matej mal po narodení hmotnosť 3350 gramov, meral 49 centimetrov. Do 9.00 hodiny to bol stále jediný tohtoročný novorodenec v trenčianskej nemocnici.

Považská Bystrica

Prvé tohtoročné dieťa v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici sa narodilo o 1.09 hodine. Tamaru priviedla na svet 31-ročná mamička Gabriela ako svoje druhé dieťa. Dievčatko pri narodení meralo 50 centimetrov, jeho hmotnosť bola 3300 gramov. Informovala zdravotná sestra z novorodeneckého oddelenia Daniela Piláciková.

Na novorodeneckých oddeleniach NsP v Prievidzi so sídlom v Bojniciach a v NsP v Myjave na prvých tohtoročných novorodencov stále čakajú. 

Žilina

Prvý novorodenec v roku 2018 sa vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline narodil 70 minút po polnoci spontánne. Ako informovala hovorkyňa žilinskej nemocnice Viera Jurčiová, Sebestián mal hmotnosť 2 920 gramov a meral 48 centimetrov. Chlapček je z Gbelian a s mamičkou sú v poriadku. Posledným bábätkom narodeným v roku 2017 v žilinskej nemocnici je chlapec Bennett. Narodil sa trinásť minút pred 21.00 h. Meral 51 centimetrov a jeho hmotnosť bola 3930 gramov.

Na Zemplíne prvé dvojičky

Na Zemplíne sú prvými novorodencami dvojičky. Ide o dievčatká. Ako informoval hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ, bábätká prišli na svet tri minúty po sebe, o 4.12 a 4.15 h. "Hana váži 2930 gramov a meria 49 centimetrov, Jana má 2 350 gramov a 45 centimetrov," uviedol s tým, že pochádzajú z obce Lackovce (okres Humenné). "Deti aj matka sú v poriadku," doplnil.

Zdroj: AGEL SK a.s.

Zvolen

Dvaja chlapci sú prvými novorodencami, ktorí sa v roku 2018 narodili vo zvolenskej nemocnici. Podľa slov Alžbety Sivej zo spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu spravuje, obidva pôrody boli veľmi rýchle a mamičky sa môžu tešiť z krásnych detí.

Prvým dieťatkom sa stal Lucas Horný. Na svet prišiel o 7.25 h. Po pôrode vážil 3 280 gramov a meral 51 centimetrov. O 7.40 h sa narodil Svetlan Kováčik s mierami 3 620 gramov a 52 centimetrov.

KOŠICE, BRATISLAVA/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Narodenie

Dôležité udalosti