Domáce

Na Slovensku má superrýchlo vzniknúť nová diaľnica

19 19 R7 a ostatne.transferweb_jpg_bez_watermarku_1 (1).jpg

Čo väčšinou trvá šesť rokov, by malo v tomto prípade trvať rok a pol.

Na Slovensku má vzniknúť najrýchlejšia stavba diaľnice v histórii. Rýchlostná cesta R7 na juhu Slovenska je ešte len na výkresoch, no štát by tam rád videl stavebné stroje do roka a pol. Takto rýchlo sa to však ale ešte nikdy nepodarilo.


Rýchlostná cesta z Bratislavy popri hraniciach s Maďarskom do Dunajskej Stredy má prvé dve územné rozhodnutia zo štyroch.

Pozreli sme sa na všetky rozostavané diaľničné úseky na Slovensku - medzi vydaním rozhodnutia a začatím stavby uplynulo v priemere 75 mesiacov. Teda viac než 6 rokov. Ak by sa to malo zopakovať aj na juhu Slovenska, stavať by sa reálne začalo až v roku 2020.

Masívne dopravné zápchy sú na tomto úseku však na dennom poriadku už roky. Štát chce rýchlostnú cestu R7 rýchlo. Uvažuje, že bude rovnako ako R1 pri Nitre súkromná a že si ju bude od súkromníka len prenajímať.

„V najbližších dňoch začneme súťažiť poradcu, ktorý vypracuje štúdiu realizovateľnosti. Tá dá odpoveď na to, či sa prostredníctvom PPP budú stavať všetky štyri úseky, alebo sa niektoré úseky budú dať postaviť aj z eurofondov," povedal hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Nič to však nemení na tom, že papierovačky sa ešte len začali. Nasledovať bude vybavovanie stavebných povolení a najmä tendre, či už na majiteľa súkromnej autostrády, alebo na staviteľa. Tak to bolo aj pri iných úsekoch.

K dnešnému dňu je rozostavaných 113 kilometrov.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.