FOTO: Za sedlom Poľany sa stratil turista, našli ho zaviateho snehom

Demi Moore
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Našťastie, žil. Horských záchranárov zalarmovali kamaráti.

Skupina troch turistov zalarmovala v stredu (3.1.) neskoro popoludní Horskú záchrannú službu. Počas prechodu hrebeňom Nízkych Tatier v oblasti medzi sedlom Poľany a Derešmi sa im z dohľadu stratil 36-ročný kamarát a už s ním nedokázali nadviazať spojenie. HZS o tom informovala prostredníctvom oficiálnej internetovej stránky.


Do terénu odišlo šesť záchranárov, služobný pes zo severnej strany Chopku a podporná skupina zachranárov z juhu pre prípad, že by bol nevyhnutný transport.

Podmienky na hrebeni boli veľmi nepriaznivé, fúkal silný nárazový vietor, viditeľnosť bola vplyvom rozvíreného snehu do troch metrov.

Nezvestného slovenského turistu napokon pri zlej viditeľnosti označil za sedlom Poľany služobný pes. Bol nájdený živý, zaviaty snehom.

Skupina turistov prespala noc v útulni na Ďurkovej a ráno sa rozhodla pokračovať po hrebeni ďalej, kde ju však zastihlo nepriaznivé počasie.

"Turista po tom, ako ostal na hrebeni sám, sa rozhodol prečkať na mieste zabalený v spacom vaku. Po nájdení bol podchladený a potreboval pomoc," informovali horskí záchranári. 

Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Po zateplení a poskytnutí prvotnej zdravotnej starostlivosti a suchého oblečenia, zišiel istený záchranármi za pomoci lanovej techniky na Tri vody a následne do Demänovskej Doliny.

Terénnym vozidlom ho previezli do domu HZS v Jasnej, kde ho vyzdvihli známi.

DEMÄNOVSKÁ DOLINA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Poľana

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.