Zásah v Opoji: Prihlásila sa majiteľka auta, v ktorom zastrelili šéfa bankomatovej mafie

SPAKO_tvnoviny.mp4
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Muži auto pravdepodobne použili na útok voči policajtom.

Pri nedávnom decembrovom zásahu v obci Opoj v okrese Trnava došlo k útoku autom voči zasahujúcim policajtom. Auto bolo kradnuté. V aute sedeli dvaja muži, ktorí sa pokúsili ukradnúť iné auto. Jeden z nich pri zásahu zahynul. Bol ním šéf bankomatovej mafie Ján Golis (†42). Guľka ho zasiahla do hlavy. Druhý postrelený bol Martin Krajčovic, prezývaný Vrecko, ktorého sudca poslal do väzby.

Na základe zverejnených fotografií a videí políciu kontaktovala jedna pani, ktorá spoznala svoje auto. Píšu policajti na sociálnej sieti.

Rovnakí muži tak audinu pravdepodobne ukradli a použili na útok proti policajtom.

Zdroj: Polícia SR

Policajná akcia sa uskutočnila v úzkej slepej ulici, odkiaľ sa podozriví pokúsili utiec, keď ich prichytili pri krádeži iného auta. Podľa opisu policajného prezidenta Tibora Gašpara sa im druhým nárazom do policajného vozu hliadky obvodného oddelenia podarilo tento voz odhodiť a vytvoriť únikovú cestu. Pri tom poškodili aj autá zaparkované na ulici. Unikajúcemu autu sa po 20 metroch postavil do cesty druhý policajný voz.

„Vozidlo vôbec nespomalilo, nezastavilo a tentoraz sa rozhodli vynútiť si únikovú cestu nárazom do vozidla, v ktorom sedeli dvaja policajti. Došlo až k trom nárazom, vždy vozidlo zacúvalo a snažilo sa nabrať vyššiu rýchlosť, aby dokázalo si tú cestu vytvoriť," opísal vtedy policajný prezident.

Po druhom náraze sa policajnej hliadke podarilo vystúpiť z voza a začala paľbu na narážajúce auto. Po voze strieľala aj dvojica z prvej policajnej hliadky. Auto páchateľov zasiahli viaceré rany do čelného skla, motorovej časti, zadného skla. Gašpar nevedel s určitosťou povedať, kam policajti mierili. Pravdepodobne však podľa neho i na posádku vozidla. Výstrelov padlo viac ako desať.

OPOJ/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bankomatová mafia

Dôležité udalosti