Kumpáni zastreleného údajného šéfa bankomatového gangu pripravujú proti policajtom odvetu

Hľadaný 89-ročný Pavol
Hľadaný 89-ročný Pavol Zdroj: TV Markíza

Závažnú informáciu Markíze potvrdil aj policajný prezident.

Policajti v ohrození. Kumpáni zastreleného muža označovaného za šéfa bankomatovej mafie, podľa informácií Markízy, pripravujú odvetu. Dôvodom má byť práve smrť Jána Golisa, ktorého zastrelili pri zákroku koncom roka. Závažnú informáciu Markíze potvrdil aj policajný prezident.

Údajný šéf bankomatového gangu Ján Golis, zomrel po tom, čo sa snažil ukradnúť auto v obci Opoj. S kumpánom chceli policajtom uniknúť. Útočili autom, preto muži zákona vytiahli zbrane. Golisa zasiahli do hlavy, jeho kamarát mal šťastie, prežil. Krátko po tom sa na mieste činu objavil muž, ktorý pri páske vraj povedal, že za smrť ich človeka zomrie 20 policajtov. Teraz sedí vo väzbe.

Týmto sa to ale celé neskončilo. Podľa zistení Televízie Markíza chystajú Golisovi priatelia odvetnú akciu. A cieľom sú policajti, ktorí ho zastrelili.

„Môžem potvrdiť, že najmä operatívni pracovníci z Trnavského kraja zistili, že sa šíria takéto informácie. Na základe toho sme dali pokyny k vykonaniu úkonov a činnosti polície v tomto smere. Boli upozornení na to, aby si všímali neobvyklé formy správania okolo seba, aby na to upozornili aj rodinných príbuzných," povedal policajný prezident Tibor Gašpar.

Tibor Gašpar si chce svojich policajtov ochrániť a mužom z kriminálneho prostredia, ktorí by im chceli akýmkoľvek spôsobom ublížiť odkazuje, že sa zastrašovať nedajú.

„Samozrejme, že minimálne je zvýšený výkon hliadkovej služby v mieste trvalého bydliska, ale aj množstvo iných opatrení, o ktorých nechcem hovoriť. Platí, že voči všetkým budeme zakročovať nekompromisne a chceme, aby zaznela výstraha pre všetkých, ktorí sa o to budú pokúšať," dodal Gašpar.

Viac nájdete v reportáži Zuzany Ondruškovej.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Opoj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.