Mužom, ktorí terorizovali okolie Trenčína, hrozia ďalšie tresty. Prezliekli sa za policajtov

Pozreli sme si interiér hotela Kyjev.
Zdroj: TV Markíza

Trojica s kuklami na hlavách a policajnými tričkami prepadli muža.

Trom mužom, ktorí boli postrachom okolia Trenčína, doteraz hrozilo len 15-ročné väzenie. Vo štvrtok im pribudli k lúpežiam a nedovolenému ozbrojovaniu a obchodovaniu so zbraňami ďalšie dva skutky. V rekreačnej chate na Mikulčinom Vrchu lúpežne prepadli dvojicu mužov. Zobrali im aj auto, ktoré neskôr utopili v kanáli.

Policajti však odhalili oveľa závažnejší trestný čin - vydieračský únos. "Traja muži v overaloch s nápisom polícia a s kuklami na hlavách vošli do rodinného domu, kde najskôr jeden z trojice niekoľkými ranami zastrelil psa, nemeckú dogu," uviedla hovorkyňa polície v Trenčíne Elena Antalová. Keď sa v noci domov vrátil majiteľ prepadli ho a začali kričať, že je to policajná akcia.

Odvliekli ho do lesa a chceli od neho peniaze z prevádzok, ktorým šéfoval. Po celý čas sa mu podľa polície vyhrážali likvidáciou rodiny a zapálením domu. Nakoniec ho odviezli ku kanálu, kde sa dohadovali, čo s ním urobia. Chceli ho dať do kufra auta, alebo uviazať o železný most. Auta sa však potrebovali zbaviť a jeho umlčať. Vozidlo nakoniec spálili pri Zelenej Vode.

"Uviazať ma nemohli, mali krátku pásku a do kufra som sa nezmestil. Neviem, ako by to všetko dopadlo," uviedol poškodený muž. Ten síce všetko nahlásil polícii, ale takmer rok tŕpol, či sa nevrátia. Ani on, ani polícia totiž nevedeli, o koho ide. Muži sú tak obvinení už z trinástich skutkov a po novom im hrozí až dvadsaťročné väzenie.


TRENČÍN/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prepad

Dôležité udalosti