Študentov na priechode zmietlo auto. Hrôzu opísal zrazený maturant Michal

chripka_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Zrážku, ktorá sa stala v Šuranoch, zachytila priemyselná kamera.

Takmer osudným sa im stalo len to, že chceli ísť do školy. Stredoškoláci Michal a Ivona prechádzali cez priechod pre chodcov. Keď už boli takmer na druhej strane, v plnej rýchlosti ich z cesty zmietlo auto.

Hrozivú zrážku, ktorá sa stala v Šuranoch, zachytila priemyselná kamera.

Tak, ako obvykle, išli kamaráti z Komjatíc spolu do školy. Keď chceli prejsť cez priechod pre chodcov, pozreli sa, či nič nejde a vykročili na cestu. Zrazu sa na nich vyrútilo auto.

„Chlapec utrpel ťažké zranenia, dievča utrpelo ľahké zranenie," povedala policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Maturanta Michala záchranári okamžite previezli do Novozámockej nemocnice. Na to, ako táto nehoda hrozivo vyzerala, mal šťastie v nešťastí.

„Mám pár pomliaždenín na nohe, že mi to zmizne do pár hodín, to je taká prechodná bolesť. A najviac to ruka schytala, nemôžem ňou ani hýbať, ani nič. Nemôžem sa ani postaviť," opísal zrazený študent Michal.

Je hospitalizovaný na oddelení úrazovej chirurgie, čaká ho operačný zákrok pre zlomené rameno.

„Ja aj dosť cvičím, aj mám dobrú kondíciu, takže mám aj dobrú telesnú konštrukciu. Takže, kebyže necvičím a nemám takú telesnú konštrukciu, tak normálneho človeka, čo necvičí by to asi zabilo," povedal Michal.

Od teraz už vie, že v bezpečí nie je ani na priechode.

Michal vraví, že nemal ani šancu auto zaregistrovať. Spravil piruetu, spadol na zem, vnímal, ale nemohol sa hýbať.

O veľkom šťastí môže hovoriť aj jeho kamarátka Ivona. „Tá je v poriadku, tú to iba pobúchalo. Bola síce trošku v šoku, ale tá nemusí byť v nemocnici. Tú to iba poudieralo," uviedol Michal.

Žene, ktorá ich zrazila alkohol v dychu nenašli, no policajti nenašli ani brzdnú čiaru.

„Vodička (53) osobného motorového vozidla, pravdepodobne nevenovala pozornosť a nesledovala situáciu v cestnej premávke, pričom oneskorene zareagovala na chodcov, ktorí prechádzali po vyznačenom priechode," vysvetlila Bruchterová.

Nehoda sa stala na priechode pre chodcov v Šuranoch. Bolo svetlo a viditeľnosť je z oboch strán veľmi dobrá.

„Počul som, že vraj ma nevidela, čo mi prišla hlúposť, lebo bol normálne jasný deň," povedal Michal.

Kým ona bude policajtom vysvetľovať, prečo išla na 50-ke rýchlejšie ako mala a prečo chodcov na priechode nevidela, Michal verí, že jeho zlomená ruka sa rýchlo vylieči a neohrozí jeho štúdium ani maturity na Obchodnej akadémii v Šuranoch.

„Ja verím, že tu taký dlhý čas nebudem, možno pár dní tu budem. Dúfam, že do vtedy sa mi tá ruka vylieči," dodal Michal.


ŠURANY/kacs

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti