Domáce

Myšací trus a pleseň v obchodoch. Aj toto odhalili potravinoví inšpektori

Pokazené potraviny - ilustračná snímka
Zdroj: TV Markíza

Najviac pochybení našli v hypermarketoch.

Namiesto čerstvej vône zatuchnutý smrad, namiesto hygienickej čistoty myšací trus a pleseň. Kontrola potravinových predajní na Slovensku sa už tradične skončila katastrofálne. Poďte sa pozrieť, čo vám pri pokladni o vašom nákupe zrejme neprezradili.

Za prvý kvartál tohto roka vykonala Štátna veterinárna a potravinová správa celkovo 10 770 kontrol potravín. S nedostatkom skončilo 1 711 z nich.

S najhorším výsledkom skončili opätovne kontroly po pracovnej dobe, inšpektori ich v sledovanom období vykonali 453, vo viac ako polovici prípadov našli nedostatky. V hypermarketoch pochybenia tvorili 65,89 %, pri stredných predajniach 52,31 % a pri malých predajniach 32 %.

Zdroj: TV Markíza

Inšpektori si posvietili aj na prepravu potravín, v rámci nej skontrolovali za prvý kvartál tohto roka 906 zásielok a celkovo 1 437 komodít. Nezrovnalosti objavili v 8,6 percenta prípadov.

Ako minister skonštatoval, najhoršie pri cestných kontrolách dopadlo Poľsko (12,37%), nasledovalo Maďarsko (12,5%) a na treťom mieste Slovensko (5,22 %). Pod dve percentá nedostatkovosti sa dostali len dodávky z Českej republiky (1,78 %).

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Hlavným pochybením pri preprave bola nevyhovujúca hygiena, nedodržaný teplotný režim či chýbajúce označenie.

Celkovo za sledované obdobie uložili inšpektori 678 blokových pokút v hodnote 23 805 eur, právoplatne ukončených správnych konaní bolo 446 v sume 471-tisíc eur. Počet začatých správnych konaní sa vyšplhal na 372, sú vo výške viac ako 5 miliónov eur.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.