Od nič netušiacich ľudí vymámili tisíce eur: Zadržali podfukárov s bytmi

PODFUK_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Najprv žiadateľom o mestský byt zavolala dobre informovaná falošná úradníčka s tým, aby poukážkou poslali peniaze.

Polícia zadržala a obvinila ľudí, ktorí majú mať na svedomí podvody okolo mestských nájomných bytov. Od nič netušiacich žiadateľov vymámili tisíce eur. Poznali totiž ich dôveryhodné osobné údaje.

Podvody ako cez kopirák. Najprv žiadateľom o mestský byt zavolala dobre informovaná falošná úradníčka s tým, aby poukážkou poslali peniaze. Najčastejšie na meno Radoslav Sloboda. Osoba s týmto občianskym preukazom si potom vyberala peniaze na rôznych pobočkách pošty.

„V tejto súvislosti bolo vznesené obvinenie dvom osobám a to Radoslavovi S. a Veronike S., pričom tieto osoby sú stíhané väzobne," povedal krajský hovorca polície v Bratislave Michal Szeiff.

Zohratá dvojica nepatrila medzi zelenáčov. Počet ich podvodov udivuje. „Obvinení sa dopustili celkovo 50 skutkov," uviedol Szeiff.

„Zaskočilo ma to riadne. Rátala som s tým, že sa táto vec stala možno tri - štyrikrát," opísala podvedená žiadateľka o byt v Žiline.

Páchatelia mali pri podvodoch využívať ľudí z nižších sociálnych vrstiev. Hlavne bezdomovcov. Jednoducho sa zmocnili ich občianskych preukazov a cez poštu si na ne nechali posielať peniaze.

Pri čísle 50 podvodov je tu ale otázka, ako veľmi sa polícia a pošta snažili, aby podvody nepokračovali.

„No, som sklamaná. Nerozumiem, prečo muselo byť podvedených až 50 osôb na to, aby sa tieto osoby dostali do rúk polície, aby toto všetko už skončilo," hovorila podvedená žena.

„Slovenská pošta v súvislosti s prípadom vydala na všetky svoje pobočky usmernenie ako majú zamestnanci v prípade príjmu alebo výplaty poštového poukazu postupovať," uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková.

„Danú vec nie je možné z nášho hľadiska paušalizovať, nakoľko tieto osoby nevystupovali pod svojimi menami resp. používali rôzne prezývky. Častokrát menili miesta svojho pobytu a na adresách trvalého pobytu sa nezdržiavali," dodal Szeiff.

Prípad budeme naďalej sledovať a zaujímať sa aj o najpodstatnejšiu otázku. Ako sa podvodníci dostali k osobným údajom žiadateľov o nájomné byty?!


ŽILINA, BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.