Domáce

Emil sa druhýkrát narodil. Prehovoril o najdramatickejších sekundách jeho života

emil2.jpg

Popradčan unikol o vlások smrti, keď sa vyhol rútiacemu sa kamiónu.

Tridsaťdeväťročný Popradčan prežil neprežiteľné. Na križovatke ho takmer zabil kamión. "Človek si to neuvedomí, ale znova sa narodil. Takže mám ďalší dátum v kalendári. Keď sa rútil na mňa, tak už som videl, že polovica ma určite zachytí. Snažil som sa kotúľom dostať spod neho. Všetko som už mal, ale stále som si myslel, že mi po nohách prejde.  " hovorí Emil.


Popradčan je síce celý doudieraný, ale hovorí, že život mu zachránila vyššia moc, alebo lepšie povedané, anjeli strážni. "Ako keby som cítil, že ma niečo ťahá dozadu. Sám by som asi nedokázal tak rýchlo spod toho kamióna ujsť. Z miesta nehody odišiel v šoku do práce a všetko si začal uvedomovať až neskôr.

"Ešte kolegovia mi hovorili, aby som šiel naspäť, že ma určite budú pod tým kamiónom hľadať. A tak aj bolo. Na mieste mi policajti povedali, že hľadajú mŕtveho a ja som im povedal, nehľadajte, to som ja," opísal s úsmevom Emil. 


Ten mu ale zamrzne, keď sa dozvie o symbolickej pokute pre vodičku, ktorá kamiónu nedala prednosť. Dostala pokutu 300 eur. "Mohla sa zabiť ona, mohol sa zabiť aj ten kamionista a ešte tam boli aj dvaja ďalší chodci, takže je to dosť. Ten trest je dosť smiešny," tvrdí.

Aj napriek tejto hrôze sa nikomu nič vážne nestalo. Anjeli strážni sa tu zapotili a anjel, ktorý ochraňoval tohto muža, sa spamätáva asi doteraz. "Tak si dal poriadne voľno a oddychuje," hovorí Emil.

POPRAD/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.