Tragická udalosť na priecestí v Spišskej Novej Vsi. Miestni si o tom myslia svoje

sochy_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Včera večer prebiehala cez koľaje skupina ľudí, no jedného z nich zachytil prechádzajúci rýchlik.

Obrovská tragédia na Spiši. Včera večer prebiehala cez koľaje skupina ľudí, no jedného z nich zachytil prechádzajúci rýchlik.

"Pred pár minútami usmrtil vlak Leo expres idúci z Prahy do Košic človeka. Prechádzala skupinka ľudí cez koľaje tesne pred stanicou v Spišskej Novej Vsi," informovala nás pred 22.00 hodinou na adrese somreporter@markiza.sk naša čitateľka.

Podľa jej slov sa tragédia stala na železničnom priecestí pred stanicou. Závory boli spustené, autá poslušne čakali, no trojica chodcov sa rozhodla, že prebehne ešte pred prichádzajúcim rýchlikom. Dvaja to stihli, no tretieho rušeň zachytil a usmrtil.

Vlaky v mieste nešťastia meškali až tri hodiny.

Podľa TV Markíza bol obeťou 34-ročný Novovešťan. Silný náraz ho roztrhol na tri časti. Rušňovodiča podrobili policajti dychovej skúške, výsledok bol negatívny.

Obyvatelia sídliska Západ I. prechádzajú týmto priecestím už 320 rokov a rovnako dlho upozorňujú, že tento priechod je veľmi nebezpečný. Kritizujú aj spôsob zatvárania závor. Dávajú ho dokonca za vinu včerajšej smrteľnej nehody.

"Viete prečo? Lebo je to sprosto nastavené. V tom zmysle, že vlak stojí v stanici v Spišskej, stojí tam 10 minút a rampy sú už dole, takže ľudia tu staja 20 minút a nič sa nedeje. Nikto nebol schopný nastaviť ten systém tak, aby rampy šli dole vtedy, keď ide vlak a nie vtedy, keď stojí dole v stanici," povedal nám jeden z miestnych.


SPIŠ/TVNOVINY

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Spišská nová ves

Dôležité udalosti