Evu bodol muž trikrát do chrbta. Išla spať a lekára volala len ráno

Mobil nemá a pomoc si privolať nevedela.

Trikrát dostala nožom do chrbta, no napriek tomu si išla krvavá ľahnúť a na pomoc v bolestiach čakala až do rána. Bezdomovkyňa zo Štúrova ktorú dobodal švagor tvrdí, že si nemala ako zavolať pomoc. Tí, čo mobilný telefón mali, záchranárov volať nechceli.

Pani Eva býva v chatke spolu so švagrinou a švagrom. V príbytku bez vody a elektriny sa vraj popíjalo a podľa polície prišlo aj k slovnej hádke.

„Napitý bol a hneď do mňa. Z ničoho a nič mi pichol nôž," povedala Eva Vígová.

Vraj jej ešte vynadal a potom ju poslal späť. Mobil nemá, pomoc si privolať nevedela a švagra radšej poslúchla.

„Spala som, ale všetko bolo krvavé. Vydržala som, čo mám robiť. Ráno som išla dole a druhá švagriná hneď žandárov a sanitku volala," hovorila Eva.

„Pacientka je hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti oddelenia úrazovej chirurgie, kde je boli ošetrené rezné rany na chrbte," uviedla hovorkyňa nemocnice v Nových Zámkoch Ľubica Juríková.

Kým ju lekári zašívali, švagra chceli vypočuť policajti. Mal ale takmer tri promile.

„Keďže bol muž pod vplyvom alkoholu, vyšetrovateľ až na druhý deň podozrivého vypočul a vykonal všetky potrebné procesné úkony," povedala policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Mužovi hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. To sa ale pochopiteľne nepáči švagrinej.

„Plakal, aby som ho neudala. Darmo plačeš. Keď ja zomriem, tak čo bude. A on bude doma len a urobil ublíženie na zdraví. Štyri, päť rokov dostane povedal žandár," dodala Eva Vígová.

Toto ale nebolo naše prvé stretnutie s pani Evou. Od smrti svojej matky je bezdomovkyňa. Pred dvoma rokmi musela identifikovať svojho zhoreného brata.

Ten s partnerkou počas krutej zimy prespával šachte. V chladnej noci sa chceli pravdepodobne zohriať. Zapálili sviečku, zaspali a zhoreli. 


ŠTÚROVO/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti