Dojčenské mlieko od firmy Lactalis sťahujú už z 83 krajín: Tu je dôvod

lepsiSVET_tvnoviny.mp4
Zdroj: Africa Studio/shutterstock.com

Lactalis je jednou z najväčších mliekarenských spoločností na svete.

Dojčenské mliečne produkty francúzskej firmy Lactalis sťahujú už z 83 krajín pre obavy z možnej kontaminácie baktériami salmonely. Oznámilo to v nedeľu vedenie Lactalisu, ktoré citovala agentúra DPA. 

Celkovo má byť stiahnutých z 83 krajín sveta viac ako 12 miliónov krabíc dojčenského mlieka od Lactalisu. Predchádzajúce údaje hovorili len o približne 30 krajinách. 

Škandál vypukol po tom, ako v továrni tejto firmy v Craone na severozápade Francúzska potvrdili výskyt salmonel. Po konzumácii tohto dojčenského mlieka ochoreli už desiatky detí. 

Podľa informácií týždenníka Journal du Dimanche ochorelo na salmonelózu už 35 detí vo Francúzsku a jedno v Španielsku. Jeden možný prípad preverujú aj v Grécku. 

Celý škandál prepukol vlani v decembri a pôvodne sa vzťahoval len na dojčenské mlieko v prášku a jeden ďalší výrobok. Teraz sa sťahujú aj všetky ostatné výrobky vyprodukované v závode v Craone.

Lactalis je jednou z najväčších mliekarenských spoločností na svete. Okrem dojčenskej výživy vyrába aj množstvo ďalších mliečnych produktov. Výkonný riaditeľ Lactalisu Emmanuel Besnier v piatok o celom škandále rokoval s francúzskym ministrom hospodárstva Brunom Le Mairom.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mlieko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.