Obžaloba na 14 členov gangu z Dunajskej Stredy. Tu sú detaily ohavných činov

Jednu z obetí mali pomlieť v mlynčeku na mäso, no podľa obžaloby zlikvidovali aj vlastného šéfa či takzvané biele kone.

Za ohavné zločiny pôjdu pred sudcu! Prokurátor podal obžalobu na 14 ľudí, ktorých označujú za členov mafiánskej skupiny šátorovcov.

Spolu im pripisujú deväť vrážd. Jednu z obetí mali pomlieť v mlynčeku na mäso, no podľa obžaloby zlikvidovali aj vlastného šéfa či takzvané biele kone.

Brutálne praktiky z 90. rokov na južnom Slovensku pretrvali oveľa dlhšie ako vo zvyšku Slovenska. Deväť popráv a iné zločiny má mať na konte dunajskostredská skupina šátorovcov.

Na jej čele stál najskôr Ľudovít Šátor, potom ho vraj nahradil Zsolt Nagy alias Čonti. Najčastejšie vraždili nepohodlných, pre nezhody i v boji o moc. Azda najbrutálnejšie sa porátali s Andrejom Reiszom, ktorého zastrelili v roku 2006.

Jeho telo mali rozporcovať, kusy pomlieť a následne hodiť do Malého Dunaja.

To mala byť ešte práca Ľudovíta Šátora. Neskôr ho podľa prokurátora zastrelili tí, s ktorými vraždil. Jeho telo dodnes neobjavili.

V areáli bývalého družstva objavili ďalšie pozostatky ľudí, ktorí sa vraj so svojimi vrahmi poznali. Čoskoro sa pre svoje zločiny postavia pred sudcu.

Aj toto má byť výsledok vyčíňania mužov z dunajskostredského prostredia.

Podľa prokuratúry pôsobila skupina takzvaných šátorovcov nielen na území Dunajskej Stredy, ale aj v okrese Komárno a Galanta a dokonca v Maďarsku. Minimálne od roku 1999 do roku 2010.

Podľa obžaloby usmrtili deväť osôb, medzi ktorými boli tzv. biele kone, na ktoré čerpali nadmerný odpočet dane z pridanej hodnoty, ako aj o členov samotnej zločineckej skupiny, prípadne konkurenčnej zločineckej skupiny. A kto je Zsolt Nagy alias Csonty, ktorý mal skupinu viesť? Figuroval na zozname najhľadanejších zločincov sveta. Majiteľ pozemkov, kde vykopali nebohých, ho označil za niekoľkonásobného vraha.

Vraj sa na verejnosti vystatoval, že za sebou má tridsať obetí.

Medzi obžalovanými je aj bývalý vysokopostavený funkcionár Úradu boja proti organizovanej kriminalite Boris Drevenák. Prokurátor podľa agentúry TASR tvrdí, že skupine poskytoval informácie a aj preto nedokázali chytiť vtedy ešte živého Ľudovíta Šátora. 


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obžaloba

Dôležité udalosti